עוזבים את הוט – #1

ביום שלישי האחרון צלצל הטלפון ועל הקו הייתה נציגה נרגשת של יס שפשוט לא יכלה להחזיק את עצמה מלשתף אותי באושר העצום שלה על כך שליס יש מבצעים יפיפיים ומחר נציגים יסתובבו בבתים בכל רחבי חיפה וישבו עם לקוחות ויחתמו איתם על חוזה וכן הלאה. בשניה הראשונה התחשק לי לצווח לא מעוניין ולטרוק את הטלפון, ושניה אחר כך אמרתי לעצמי, לעזאזל, למה לא, גם ככה אני כבר כל כך מאוכזב מהוט שבא לי להתנתק. ביום חמישי, בשעה היעודה (מסתבר שמבצעים של רק היום יכולים להמשך יותר מיום אחד) הגיע בחור חביב בשם אבי (ואם מישהו רוצה את הטלפון שלו כדי להתחבר, הוא ימסר בשמחה בפרטי כדי לפרגן לו) פתח את תיק המכירות שלו והתחיל לדבר. הבחור ישב אצלי מעל לחצי שעה, הוא הסביר לי כל פרט בחוזה, את ההבדלים בין המסלולים השונים, מה עדיף, מה מומלץ ובכלל – הבחור הפגין מקצועיות ושירותיות שעשו רושם מצויין. בקצרה, החלפתי את הטריפל של הוט בקו לייט של בזק עם ADSL (סה"כ כ 70 ש"ח לחודש) ובחבילת יס מקס HD עם כל הערוצים פתוחים (254 ש"ח לחודש).

מי שמכיר את תחילת הרומן שלי עם הוט, מכיר את הסיפור בו הנציג הטלפוני לקח ממני את מספר כרטיס האשראי, הבטיח מתקין "מחר, גג מחרתיים" ובסוף תקע אותי חצי שבוע ללא אינטרנט או טלוויזיה בבית – סאגה שנפתרה רק בזכות מייל ישיר אל הדוברת של הוט. הפעם הייתי טיפה פחות לחוץ, שכן כל השרותים קיימים כבר ואני מתכוון לסגור אותם רק אחרי שיותקנו מקביליהם, ועדיין, רציתי כמה שיותר מהר. היות ויש פה שני ספקי שירות (בזק ויס) היה צורך לתאם כל אחד מהטכנאים ליום אחר, וכך, ביום ראשון צלצל הטלפון ונציג של בזק תיאם לי טכנאי ליום שני בין 11 ל 1. בשעה עשרה ל 11 התקשר הטכנאי של בזק והודיע שהוא מגיע בתוך כחצי שעה, ביקשתי ממנו שיתן צלצול כשהוא למטה כי אשתי מניקה בסלון. 25 דקות לאחר מכן הטלפון צלצל והטכנאי הודיע שהוא הגיע. חמוש במסופון המבוסס על ווינדוס מובייל ומקושר על רשת הסלולר למוקד סימן הטכנאי שהוא מתחיל לעבוד על ההתקנה שלי וביקש להפעיל את הניוד בכמה הקשות חרט. בערך 2 דקות אחרי שהנציג ניתק את הטלפון של הוט (ומן הסתם פתח את הקריאה של ניוד המספר) הסלולר צלצל ועל הקו היו נציגים של הוט שנפל להם האסימון ורצו לדעת אם יש משהו שאפשר לעשות.

הבחור הוציא כל מיני גיזמואים מהתיק שאיפשרו לו לעבור על סבך החוטים שרץ בקירות ולהשמיע שלל צפצופים ולבסוף, לאחר שנשמע צליל חיוג בקו הטלפון, קיבלתי ליידי את הראוטר מודם האלחוטי של די-לינק, חתמתי (בעזרת החרט על המסופון) והבחור הלך לדרכו. הוט עשו כנראה קצת פרצופים עם הניוד של המספר ולכן כשהתקשרתי אליו קיבלתי הודעה שמספר הטלפון מנותק. התקשרתי ל 199 תוך שאני מצפה לדקות המתנה ארוכות ונעניתי בהלו חייכני לפני שהתקליט סיים את המשפט הראשון. סיפרתי לבחורה על הבעיה והיא הבטיחה שתבדוק ותחזור בתוך כשעה. שוב, מורגל מהשירות ה"נפלא" של הוט הכנתי לעצמי תזכורת לחזור אליהם תוך שעה וחמש דקות, מה רבתה פליאתי כשלאחר חצי שעה לפתע נשמע צלצול ניתוק בקו הבזק שלי ולאחריו הסלולר צלצל ועל הקו הייתה הנציגה של בזק שהסבירה לי שהם טיפלו בבעיה ועכשיו מספר ההוט שלי מקושר למספר הבזק שלי, ואפשר להשיג אותי למעשה בשניהם.

אז מה היה לנו.
א. נציג שהגיע הביתה, עבר איתי על החוזה, הסביר לי על מה אני חותם.
ב. טכנאי שהגיע בזמן, עשה את עבודתו במהירות ובזריזות.
ג. מענה טלפוני שלא מצריך דקות המתנה ארוכות למענה אנושי בשמיעה של תקליט ארוך
ד. נציגה אדיבה
ה. אשכרה טרחו לחזור אלי במסגרת הזמן שהתחייבו אליו.

אז טלפון כבר יש לי, ה ADSL אמור להתחיל לפעול בשעות הקרובות (צריכים "להתקין" אותו על הקו שזה נשמע קצת תמוה, אבל לא ממש קריטי לי), ומחר בצהריים אמור להגיע הטכנאי של יס עם ממיר היס מקס HD החדש שלי. אחר כך נשארות רק פרוצדורות קטנות כמו לדאוג שהוט יבואו לקחת את הממירים ולהתנתק מהם, פעולה שעלולה לגרור אותך לסיוט ארוך ומתמשך. כבר ניסיתי את תרגיל ההתנתקות באמצע אפריל, אבל נציג שימור לקוחות מיומן וחוסר סבלנות לטרטורים גרמו לי להישאר. מה שכן, אני יודע בוודאות שבמהלך השיחה לא עלה נושא ההתחיבות, למרות שכפי שכבר חוותה אלמה, לחברות הללו יש נטיה לזייף כל רישום נדרש על מנת לסחוט ממך כל שקל אפשרי. מזל רק שביס הודיעו (ואף חתמו על זה) שאם יהיה קנס שכזה, יס תשמח לספוג אותו, לא שיש לה ממש ברירה אבל למה להתקטנן.

לדרג את הפוסט
0

Comments

3 תגובות על “עוזבים את הוט – #1”

 1. אתה משלם עוד משהו בנפרד על היס מקס HD? או ש-254 זה הכל כולל הכל? לשנה? ליותר? כי אני משלמת לא הרבה מאוד פחות מזה ומקבלת הרבה פחות. אוף. הם אוהבים רק לקוחות חדשים.
  אניווי, ברכות על זה שסוף סוף יש לך טלויזיה. (:

  1. לא, זהו – רק זה. אני אומנם מחוייב לשלוש שנים, אבל זה המחיר בו אני מחוייב לשלוש שנים הבאות.

   1. דרך אגב יש לנו חבילה ללא התתחייבות , (אבל זה לא יס מקס ולא HD, ופחות הפתעות וערוצים).
    זה רק למי שמפחד שירצה לעזוב או שלא מעוניין "להתחתן" עם ספק טלוויזיה איכותית.

    מי שכל הבעיה שלו זה שאינו רוצה שלוש שנים התחייבות שיבקש את החבילה ללא התחייבות.

    ועדיף שיבקש ממני (אני איש שיווק של יס).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *