סינכרון נוקיה מול גוגל קאלנדר

שירות הגוגל סינק היה אמור להציע פיתרון מצויין שמאפשר לסנכרן את אנשי הקשר ולוח השנה עם מכשיר הסלולר. בפועל, עבור מכשירי נוקיה הסינכרון תפס רק לגבי אנשי קשר ולא לגבי לוח שנה וכיום, מי שמנסה להיכנס לעמוד של גוגל סינק יגלה שהוא צריך להוריד את יישום Mail for Exchange מהאתר של נוקיה כדי לקבל גישה מלאה, אך בגוגל מתנערים ומזהירים שהשימוש בתוכנה עלול לגרום לאובדן נתונים.

במשך הזמן צצו מספר ישומים שאמורים לעשות את זה, אך לרוע המזל חלקם לא מתפקד טוב עם עברית, וחלקם סתם מעיק. האתר goosync מספק דרך פשוטה וקלה לבצע סינכרון שאינו מצריך התקנת תוכנה, אינו מסכן את הנתונים שלכם ועובד טוב עם עברית. כל זה נעשה בעבודת רישום והגדרות חד פעמית והמכשיר מסונכרן.

ראשית יש להיכנס אל האתר goosync ולהרשם לחשבון החינמי. יש לאתר גם חשבון פרו בתשלום שמספק עוד מספר פיצ'רים, אבל בשביל לסנכרן את לוח השנה, החשבון החינמי מספיק בהחלט. לאחר ההרשמה ישלח אל תיבת הדואר שלכם מייל אישור ואקטיבציה שמסיים את התהליך ופותח עבורכם חשבון.

פאנל הניהול
פאנל הניהול

לאחר הפעלת החשבון וביצוע התחברות נגיע אל פאנל הניהול, במסך הזה ניתן להגדיר את סוג המכשיר שברשותכם וכמובן את לוח השנה אותו ברצונכם לשתף. אני מדבר על נוקיה מתוך ניסיוני האישי, אבל האתר מחזיק רשימה ארוכה למדי של מכשירים מיצרנים שונים, כולל אגב, מחשבי כף יד.

לאחר שהגדרתם את סוג המכשיר ואת לוח השנה אותו תסנכרנו, הגיע הזמן להגדיר סינכרון במכשיר עצמו. אפשר לעשות את זה ידנית, אבל החשבון החינמי מאפשר עד 3 הודעות שירות שמכילות את ההגדרות הנדרשות. לוחצים על כפתור ה configure שליד תמונת המכשיר ומזינים את מספר הסלולר שלכם בקידומת בין לאומית (972+ ולאחר מכן המספר ללא אפס מוביל). אמורה להתקבל במכשיר הודעת שירות, יש לבחור בשמירה על מנת לשמור את ההגדרות. לכשתישלח אליכם ההודעה יתקבל גם קוד אימות בן 4 ספרות אותו יש להזין באופן חד פעמי במכשיר לכשתתבקשו.

לבסוף, נכנסים אל אפליקציית הסינכרון (ב N95 זה נמצא תחת כלים–> סנכרון) מאירים את חשבון הסינכרון הרלוונטי (goosync.com במקרה שלנו) ובוחרים באפשרויות –> סינכרון. זה יקח כמה רגעים, ובסופם יבוצע סינכרון בין שני לוחות השנה שלכם.

לדרג את הפוסט
0

Comments

9 תגובות על “סינכרון נוקיה מול גוגל קאלנדר”

 1. נראה כמו משהו שימושי ביותר – תודה!
  [עדיין מחכה לסמס שלהם. אתה יודע כמה זמן זה אמור לקחת?]

 2. תמונת פרופיל של רוני
  רוני

  ניצן שלום,

  מנסה לסנכרן את הסלולרי שלי עם יומן גוגל.
  עושה זאת ידנית, ללא הצלחה.

  מתקבלת הודעה: העברת נתונים אינה אפשרית. בדקו חיבורי נתונים.

  מידע סנכרון: לוח שנה: לא הושלם. לא ניתן להעביר את כל הפרטים
  הוסרו:0
  הועברו: 0

  0 נשלחו 0 התקבלו.

  יש לך השערה מדוע?
  משהו שאני לא עושה טוב?

  תודה,
  רוני

  1. האם בפאנל הניהול מופיע לך ההודעה "connected to a google calander"? אם לא, צריך לקשר את החשבון לאחד. אם כן, יתכן והבעיה היא בהגדרות השרת או בחיבור ה DATA שלך.
   א. צריך להשתמש בחיבור דאטה ולא בחיבור WAP.
   ב. שווה לבדוק את הגדרת השרת, אצלי זה היה משהו בסיגנון sync2.goosync.com וכששיניתי ל sync.goosync.com זה עבד

   1. תמונת פרופיל של משה
    משה

    ניצן שלום…

    התחברתי כעצתך לשירות של goosync וזה עובד יפה….

    הבעיה היא שיש "אירועים" שאני מכניס בגוגל וזה מסתנכרן לנייד כשעה אחת מאוחר יותר, כלומר הגדרתי בגוגל אירוע בשעה 12 ובנייד הוא מופיע בשעה13, ניסיתי את זה כמה פעמים…

    1. היי משה
     אני מניח שזה נגרם בגלל נושא שעון קיץ ושעון חורף שהוא בעייתי בארצנו. בכל העולם יש הגדרה של שעון קיץ ואילו אצלנו בדרך כלל מה שעושים זה להזיז את השעון ידנית. לכן, יוצא שבחורף אנחנו ב UTC+2 ואילו בקיץ אנחנו ב UTC+3.
     הדבר הנכון לעשות זה לבדוק אם יש אפשרות לניהול שעון קיץ במקום כיונון ידני של השעה, אם אני לא טועה זו הגדרה שאתה אמור לקבל מהמפעילה שלך אם מוגדר אצלך עידכון זמן אוטומטי מהמפעילה.

 3. תמונת פרופיל של אלעד
  אלעד

  שעות ניסיתי להגדיר את גוגל סינק.
  תודה רבה

 4. תמונת פרופיל של דורון
  דורון

  זה גדול!!

  עבד כמעט בדיוק לפי ההוראות

  פתר לי בעייה גדולה

  כל הכבוד

 5. תמונת פרופיל של רון עמיתי
  רון עמיתי

  תודה על המידע , זה אכן עובד .האם הוא אמור לשדרג באופן דו צדדי?
  גם מהטלפון ללוח השנה?
  בתודה
  רון עמיתי

 6. תמונת פרופיל של ליאור
  ליאור

  מעולה !!!! תודה! עבד כמו קסם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *