קצרצרים

0. הרבה זמן שלא כתבתי, הרבה דברים שלא נכנסו לשום מקום או תוקצרו אל תוך הטוויטר שלי. קצת הרחבות.

1. אחרי שטרחת לקנות 2 ג'וני אדום ב 45$ במבצע בדיוטי פרי, אתה נוחת בבנקוק ומגלה שג'וני שחור עולה רק קצת יותר ממחיר המבצע של האדום בארץ והרבה פחות ממחיר המבצע של השחור בארץ. אתה מחליט שלא להתעסק עם פקידי המכס בישראל ומוותר על הרכישה.

2. מאותה סיבה בדיוק אתה מוותר על Xbox 360 כולל צ'יפ, 2 שלטים ו 5 משחקים ב 1400 ש"ח. זה ובגלל שחברות התעופה לוקחות הרבה כסף על משקל עודף וכל החבילה כולה שוקלת כמעט 10 ק"ג.

3. מזוודה אחת שבה 20 ק"ג בדיוק – זו הייתה כל הכבודה של שנינו בדרך אל תאילנד. שתי מזוודות במשקל 20 ק"ג ועוד שני תיקי יד במשקל של 5 ק"ג (סה"כ 50 ק"ג) הייתה הכבודה שלנו בדרך חזור. גם זה לאחר שהשארנו את השמפו בחדר ונעלנו את הנעליים במקום הסנדלים. מכאן גם נגזר 50% מסעיף 2.

4. הנחיתה בארץ הייתה בסוכות, זה היה חג ונתב"ג היה ככל הנראה מאוייש במתכונת שבת. בתרגום לעברית זה אומר פקיד מכס מנומנם למחצה במסלול הירוק, אולי בכל זאת הייתי צריך להביא Xbox וג'וני.

5. יש לי פה מחשב ענתיקה (מעבד דיורון 1200, 360 מגה זיכרון sdram) שנרכש אי שם ב 2001. אי אפשר לשדרג אותו, אי אפשר להוסיף לו כלום מלבד כוננים קשיחים וכן הלאה אבל הוא עדיין עובד. עובד מספיק טוב כדי לחבר אותו לרשת הביתית כך שיהפוך לכונן משותף ולשרת מדפסות. כנראה שלהיות חודש ללא חשמל זה קצת יותר מדי קשה לסוללת הביוס של מחשב בן 7 שנים, ואחרי חודש בו הוא עמד מנותק הוא התחיל לצפצף בעת ההפעלה. בעיקרון הציפצופים הללו אמורים להצביע על הבעיה, יש צפצוף מיוחד בשביל בעיות זיכרון ואחר בשביל בעיות בכרטיס המסך וכן הלאה. מצד שני, לך תמצא את החוברת של לוח האם שמסבירה מה פשר כל ציפצוף. רק אחרי שעתיים של פירוק, הברקה, מירוק והזזה של כרטיסים ימינה ושמאלה, כאשר הצפצוף לא פסק, הגעתי למסקנה שאולי כדאי לחבר אותו למסך ולראות אם יש הודעת שגיאה.
מסתבר שהייתה, היא אמרה שהביוס התאפס וצריך ללחוץ על F2 להמשך. היה יכול לחסוך לא מעט תסכול.

6. כל חנות מחשבים שמכבדת את עצמה תדע בדיוק מה אתה רוצה כשתבקש מיכל של אוויר דחוס לניקוי. רק קריאה של האותיות הקטנות חושפת את האמת: "הרכב: בוטאן, פרופאן". מי שיש לו קצת רקע בכימיה (או בביולוגיה, או בכלל, במעבדות) בוודאי מכיר את התערובת הזו – איתה משתמשים במבערים השולחניים במעבדה. מצחיק, ואני הייתי משוכנע שאני נושם תערובת של חמצן, חנקן, דו תחמוצת הפחמן ועוד קצת ג'יפה.

7. לא באמת משנה מה הרכב הגזים במיכל האוויר בלחץ, האפקט שזה עושה בהשפרצה על לוח אם מאובק היא בהחלט מרשימה.

8. נגמר המקום בוורדקאמפ.

9. חשיבות של לקרוא הוראות הפעלה: בתאילנד מצאתי מזרים מדיה חביב שהוא למעשה מארז אלומניום שבתוכו יש מקום לכונן קשיח ויש לו חיבור לטלוויזיה. בחרתי להוסיף כונן קשיח של 500 ג'יגה כי זה היה כמעט גרושים שם. המוכר התבחבש עם ההרכבה והמחשב שלו לא הצליח לזהות את הכונן או לפרמט אותו וכך הוא הוחליף שני מכשירים ושלושה דיסקים עד שנוצר צירוף מנצח. כשהגעתי הביתה זה כמובן לא עבד, אחרי פירוק, הרכבה וחיבור לכל חמשת המחשבים הזמינים בבית החלטתי להציץ בהוראות – כתוב שם די במפורש – תומך בכוננים של עד 400 ג'יגה בפורמט fat32 בלבד.

10. אז קניתי כונן קשיח של 320 GB, הפעם הכל זוהה כשורה ועבד מצויין.

11. אם מתעלמים לרגע מהעובדה שחלונות XP מאפשרת לפרמט מחיצה בגודל של מעל ל 32GB בפורמט ntfs בלבד ולא מאפשרת פירמוט ל fat32.

12. התוכנה fat32format היא אפליקציה פשוטה לשורת הפקודה שכן מאפשרת לבצע את הפירמוט הלז.

13. עכשיו זה עובד נפלא, ונראה מצויין.

14. העונה השישית של Csi Miami מסתיימת ברציחתו של הורשיו בשדה התעופה. זו אחת הצורות הכי אכזריות לסיים ככה עונה (וזו הפעם השניה שהם עושים את זה בעונה השישית)

15. זהו

לדרג את הפוסט
0

Comments

תגובה אחת על “קצרצרים”

  1. המסקנות:

    – לקרוא הוראות התקנה.

    – לחבר מסך כשיש הודעות שגיאה. נשמע טריוויאלי, למי שחושב שזה "טבעי" לחבר מסך לשרת שבדרך כלל אפילו לא מחובר אל מקלדת 🙂

    דותן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *