רכבת, ראשון בבוקר


הרכבת שמצולמת כאן היא הרכבת מנהריה לבאר שבע, יום ראשון בבוקר, בשעה 7:11 דקות. התמונה הזו צולמה בתחנת חיפה מרכז השמונה כשיש לה למעשה עוד 2 תחנות בחיפה, 4 בתל אביב ואז לבאר שבע דרך לוד, קריית גת ואם אני לא טועה, אפילו דרך נתב"ג.
מרגע צילום התמונה, ייקח לנוסעים ברכבת מעל לשלוש שעות להגיע לבאר שבע אם ירצה המזל ולא יהיו שיבושים בדרך. ברי המזל שביניהם אפילו יישבו כל הדרך, חלקם האחר יצליח להשתלט על מקומות שנעזבו בת"א.
מי שיתרכז בתמונה (או נכח במעמד ההסתערות על הרכבות של יום ראשון) יוכל לראות שהרכבת כל כך עמוסה, שאפילו האנשים שעומדים על הדלת דחוסים. הבחור שעומד כאן בחוץ לא הצליח בסוף לעלות לרכבת הזו. למזלו, 5 דקות אחר כך יש רכבת נוספת לת"א (עוצרת בעתלית, בינימינה וחדרה, אם הכל עובד כשורה ולא מחליטים להפוך אותה למאספת מלאה), בניגוד לרכבת המצולמת, הרכבת שמגיעה 5 דקות לאחר מכן בד"כ מגיעה ריקה לחלוטין.
אותו כלל אגב, חל בימי חמישי החל משעות הצהריים. הרכבות מלאות בחיילים וסטודנטים שחוזרים מהדרום לסופ"ש בבית, עמוסות לחלוטין.

לדרג את הפוסט
4.3

Comments

4 תגובות על “רכבת, ראשון בבוקר”

 1. זה לא רק ברכבות של ראשון וחמישי…זה ככה בכל השבוע, תלוי בשעה.
  ועזוב שנייה את אלה שלא מצליחים לעלות, יש את אלה שלא מצליחים לרדת!

 2. מיטל – אני גר בחיפה ועובד בת"א, ככה שאני עושה את הדרך הזו כל יום. יש רכבות שאסור לעלות עליהן, יש רכבות שהן פשוט תענוג צרוף. ההבדל ביניהן יכול להיות רק 20 דקות.

  באשר ללרדת בתחנה:
  א. אם את יודעת על איזו רכבת לעלות אין בעיה.
  ב. כשאת במימדים שלי, מרפקים מתגלים בתור דבר מאוד יעיל אם התעלמת מ א'.

 3. תמונת פרופיל של אורן
  אורן

  נפלה שם למישהי הכתפיה…

 4. […] הקובע כמה יהודים יש להכניס בקרון רכבת אחד. כי לפי איך שקרונות הרכבת שלנו נראים בימי ראשון בבוקר – לקחי השואה לא מיושמים כאן […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *