מכירות פומביות – זמן לעקוץ


אם בדיוק חשבתם על להחליף את הסלון, לשדרג את המחשב, להתעדכן במסך LCD אימתני וכדומה, יתכן שעכשיו, זו התקופה הטובה ביותר לעשות זאת עבורכם.

לטובת שלא ביקר במדורי הכלכלה אתמול, התפרסמה אתמול ידיעה על בקשה לתביעה ייצוגית כנגד אתרי המכירות הפומביות הגדולים. הטענה העיקרית היא שאתרי המכירות הפומביות השתמשו ב"קונים פקטיביים" על מנת להקפיץ מחירים.

האמת היא, שאם דבר כזה מתבצע, הוא ככל הנראה מתבצע על ידי הספקים עצמם ולא על ידי אתרי המכירות. אתר המכירות גוזר את הקופון שלו בכל מקרה, אבל מכירה בסכום נמוך גורמת לספק עצמו הפסדים ניכרים. הספקים שחוששים מנפילות המחירים מקפיצים מחירים במכירות הפומביות, בהתחשב בעובדה שרוב אתרי המכירות מחזיקות כיום מנגנוני "סוכן אוטומטי" שמאפשר להגדיר סכום מקסימלי שהמשתמש מוכן לשים, הרי שדי שאותו משתמש פקטיבי יעבור על כל המכירות ויגדיר את הסכום המינימלי שהוא רוצה על המוצר בתור הסכום המקסימלי בסוכן האוטומאטי.

ללא חשיבות למי אחראי להקפצת המחירים, התפוצצות הפרשה הזו יכולה לשחק לטובתכם. הפרשה הזו עלולה לגרום לספקים לעצור עם הנוהג הזה, מחשש שפעילותם תחשף ואילו הלקוחות יחליטו להתרחק מהאתרים עד שיובהר המצב. למרות שלא מדובר בעצירה מוחלטת, הרי שעדיין קיים הסיכוי לקחת את המוצרים שתמיד רציתם, במחיר קצת יותר נמוך מזה שהייתם בד"כ משלמים.

גילוי נאות: אני עובד בנענע 10, שמפעילה גם את נענע שופס, עם זאת, כל האמור לעיל הינו בגדר דעתי האישית בלבד.

לדרג את הפוסט
5

תגובה אחת על “מכירות פומביות – זמן לעקוץ”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.