תביא סוללה

בתקופת שירותי הצבאי הסתובבתי עם מכשיר מוטורולה אימתני שענה לכינוי מנגו. זה היה מכשיר ברשת האנאלוגית והוא היה פרימיטיבי להחריד. למעשה הוא ידע לעשות דבר אחד – ודבר אחד בלבד – לאפשר לי להתקשר ולקבל שיחות.
כמה עתיק

עם הזמן עברתי לאורנג' – אל מכשיר הנוקיה 5100 המוכר והידוע, ומשם הדרך כבר הייתה פתוחה עד למכשיר הסוני אריקסון שבידי כיום.

את הטלפון שהייתי לוקח לצבא הייתי מטעין בתחילת השבוע והסוללה הייתה מחזיקה מעמד בצורה מכובדת ביותר למשך כל אותו השבוע. גם הנוקיות הראשונות שעברו דרכי הפגינו זמני שרידות סוללה מדהימים באורכם וברמת העיקרון – הייתי יכול לצאת בשקט מהבית מבלי להיות בפאניקה כי לא לקחתי איתי מטען.

עם כל הפוזות על הטלפונים החדשים – מסכים ברזולוציה מטורפת, תקשורת BT, רמקולים סטריאופונים ושאר קישקושים שנועדו לשכנע אותך לרכוש את המכשיר אבל כמעט ולא תעשה בהם שימוש – לא יכלו לדאוג לשדרג קצת את הסוללות? די מרגיז שהטלפון שלך כבה באמצע היום ואתה מגלה שלא רק ששכחת מטען אלא שגם לאף אחד במשרד אין מכשיר כמו שלך.

ואם כבר מטענים ותקנים לא הגיע הזמן שיכריזו על תקן חיבור אחיד לכל המכשירים הניידים (מחשבי כף יד וסלולריים למיניהם)? באמת שהייתי שמח אם הייתי יכול לסנכרן גם את המחשב כף יד, וגם את הסלולרי עם אותו המחשב מבלי להאלץ לזחול אל מתחת לשולחן כדי להחליף את כבל ה USB

לדרג את הפוסט
3.5

Posted

in

by

Tags:

Comments

2 תגובות על “תביא סוללה”

 1. תמונת פרופיל של הומר
  הומר

  דווקא במקרה הזה לחברה השנייה הכי גרועה מגיעה מילת זכות: מוטורולה.
  בכל הדגמים החדשים שלהם שקע הטעינה והחיבור למחשב הינו miniUSB.

  כך אגב גם במחשבי כף-יד מבוססי Windows Mobile.

  נוקיה שינו לאחרונה את המטען שלהם לקוטר קטן יותר ושונה מהמטען הישן – כלומר זרוק הכל לפח. יש להם ארבעה סוגים שונים של כבלים למכשירים לחיבור למחשב.
  במכשירים החדשים – 6280, N73, E61 – הכבל בערכה וחיבור להעברת תכנים בתצורת זיכרון FLASH (אם יש כרטיס זיכרון).

  סמסונג – שני סוגים
  סוני-אריקסון – t630 ו-K700 כבל ישן, יקר ולא נוח (אפשר להעביר מידע רק למכשיר ולא בחזרה). במכשירים החדשים חיבור יעיל ככונן FLASH, אולם כבל יעודי וטיפשי.
  LG – לא רוצה לדבר על זה. צרעת. למרבה המזל, כנראה שלא הולכים ליבא אותם יותר באורנג', כך שלא יהיה יותר כאב-ראש מיותר.

 2. תמונת פרופיל של אפי אליאן
  אפי אליאן

  המכשיר שאתה מציג בתמונה אינו מנגו, אלא מכשיר המכונה מטרו METRO, הוא היה הסלולארי שניתן אז לחיילים במסגרת מבצע חיילים ברשת פלאפון תקשורת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *