עניין של זמן

לא היה צריך לחכות לזה יותר מדי. מהרגע שבו מיקרוסופט שיחררה את הגירסא הסופית של וויסטה התחיל קרב הכבוד של ההאקרים על מי יהיה הראשון שיצליח לעקוץ את מיקרוספוט בסיבוב.

הפיתרון הראשוני היה החלפה של מספר קבצים עם קבצים מהפצת בטא – דבר שאיפשר עבודה עם מפתחות בטא שמיקרוסופט חילקה ביד נדיבה. מיקרוסופט הבטיחה שזה לא עובד / יעבוד ובכל מקרה תוקפם של הרשיונות הללו יפוג ואז הגירסאות ינעלו.

והנה הפציע לו פיתרון שני – שמאפשר להימנע מאקטיבציה. הפיתרון עדיין לא מושלם, הוא לא פריצה מלאה של המערכת אבל הוא בהחלט מצא דרך לעבוד על הויסטה בסיבוב. על ידי משחק עם השעון הפנימי והתקנה של פאץ' קטן מנגנון ספירת הימים שנותרו לביצוע וואלידאציה נשאר תמיד על 30. למרות שתופיע הודעה על הצורך בוואלידציה השעון לא יספור לאחור את הימים, לא יופיעו מסכי נידנוד ואף תהיה גישה מלאה למוקד העידכונים של מיקרוסופט. הפאץ' גם עוקף את הצורך באימות להורדה של תכנים המוגדרים ככאלו להורדה לאחר אימות בלבד.

הפאץ' מנצל את העובדה שבמשך שלושת הימים הראשונים לשימוש בוויסטה מקבל המשתמש גישה מלאה למנגנון העידכונים למקרה שיצטרך להתקין עידכוני תוכנה קריטיים ודרייברים. השמירה של המונה על 30 יום משאירה את המשתמש באותם 3 ימי חסד באופן נצחי (או לפחות עד לעידכון החוסם מצד מיקרוסופט).

נכון לעכשיו ביצוע העקיפה דורש ביצוע של מספר פעולות, אם כי לא מן הנמנע שגירסאות בהן כבר בוצעה התאמה ימצאו בטורנט הקרוב לביתכם בימים הקרובים

לדרג את הפוסט
4

Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *