זה לא אנחנו, זה אתם!

אנחנו? אנחנו לא יודעים לבנות אתר? בטח שאנחנו יודעים לבנות אתר, אנחנו בנינו אתר מצויין, רק מה – אנחנו משתמשים בתצוגה עברית תקנית בלבד ועושים שימוש ביכולות מתקדמות של הדפדפן.
אתה! זה אתה שאשם. אם לא היית משתמש בנטסקייפ (מעניין כמה זמן לא עידכנו את העמוד) היית יכול לראות את הדף כמו שצריך.

אתר חבר, האתר של מועדון חבר, שהוא במקרה המועדון שמאגד בין היתר את חיילי הקבע של ארצנו טורח לשלוח לי ניוזלטר על עידכונים פעם בכמה זמן. זה לא שהייתי בקבע, אבל אחי היה והוא השתמש בדוא"ל שלי כדי להרשם (ברשותי כמובן) ומאז אני מקבל את הניוזלטר שלהם.

ככה נראה הניוזלטר האחרון:
עברית תקינה, לא?
כפי שניתן לראות (אם כי אולי קצת קשה) מה שנראה כאן כמו עברית זה למעשה לא יותר מאשר ג'יבריש. אבל חבר משתמשים בעברית תקינה, בוודאי תתהו – ובכן, כל כך תקינה שאפילו המיקרוסופט אאוטלוק שלי מציג אותה כג'יבריש.

לכן, לחצתי על הלינק שהכריז בגאון: "לחץ אם אינך רואה את הטקסט מטה". טעות שלי, כנראה, פשוט פיספוס דבילי – הלינק הזה מיועד למי שלא רואה את הטקסט ולא עבור מי שמקבל ג'יבריש במקום הטקסט. מיד נענשתי בהפנייה מידית לעמוד הבא (תלחצו, זה ממש משעשע).

אתה מבין? אמרו לי, הסקריפט המתוחכם שלנו גילה לנו שאתה לא משתמש באקספלורר, לכן – בוודאות אתה משתמש בנטסקייפ (אוי, אני זוכר את הימים שהבחירה שלנו הייתה מוגבלת לנטסקייפ או אקספלורר בלבד, אני חושב שזה היה בשנת 1996, אני רק תוהה אם מאז עוד לא עידכנו את הסקריפט). עכשיו, תבין, בגלל שנטסקייפ לא תומך בעברית תקנית ויש לו בעיה עם ג'אווה סקריפט – אז אנחנו מגבילים גישה אל האתר לבעלי אינטרנט אקספלורר בלבד. רציתי לעשות קופי פייסט לטקסט המלא, אבל מרוב שהם דאגו שאני לא אצליח לקרוא את הטקסט בגלל הדפדפן שלי שלא תומך ב"עברית תיקנית" הם טרחו לשים שם תמונה במקום טקסט.

האמת היא, שכבר לפני חצי שנה בערך לפני כמעט שנתיים ניהלתי איתם התכתבות בעניין, ואפילו כתבתי על זה בחור זה או אחר – אבל האינטרנט זה מקום כל כך גדול ולך תמצא איפה זה קבור בפורומים של נענע. תוך כדי הדיון תרמה Xslf פיסת מידע חיונית – התירוץ של חבר. לזכותם של חבר יאמר שישר לאחר שפניתי אליהם, קיבלתי תגובה נפלאה שמסבירה לי כיצד לאפשר לשוא"ש שלי לצפות באתר.
תראה, אם תיכנס לקובץ ההגדרות של השוא"ש ואז תתחיל לשנות בו כל מיני דברים, תוכל לרמות את הסקריפט שלנו, הוא יחשוב שאתה משתמש באקספלורר – וככה, תוכל לצפות באתר שלנו מבלי לעבור לתוכנת דפדפן מתקדמת.
כנראה שפנו אליהם כל כך הרבה פעמים בנידון, עד שהם החליטו סוף סוף לערוך את דף הברוכים הבאים משתמשי נטסקייפ יקרים ולהוסיף את ההסבר הלז – גם כתמונה.

לא מרגיזה אותי העובדה שהאתר לא בנוי לפי התקן, כמו שמרגיזה אותי העובדה שלמעשה מנהל האתר החליט שלא מספיק שהוא חוסם בפני את הגישה לאתר, הוא גם משתחצן שהוא עושה את זה בגלל שהדפדפן שלי – הוא זה שלא תקני. ואם זה לא מספיק, אז במקום להסיר את הסקריפט המטופש הזה שלהם – אני זה שצריך לחפור במערכת שלי כדי להיכנס.

אז לחברה המטומטמים בחבר – הסיבה שאני לא משנה את המזהה שהדפדפן שלי שולח היא בגלל שאשכרה יש אתרים שגילו שיש דברים שפועלים בצורה שונה באקספלורר ובשוא"ש ולכן – הם מבצעים בדיקה של סוג הדפדפן שלי – על מנת שאני אוכל לראות את האתר שלהם כמו שצריך. ולשים תמונה שבתכלס – כל מה שהיא עושה זה להסביר לי עד כמה אתם עצלנים, מטומטמים וכמובן ישנים על המשמר – זה פשוט עלבון צורם לבינתו של כל משתמש אינטרנט באשר הוא.

אז יאללה אנשים, באמת שכל מה שאתם צריכים לעשות זה להיכנס להדר שלכם ולהסיר את הסקריפט המטופש הזה שאחראי לבדיקה אם מדובר באקספלורר או לא. זה עובד, באמת, בדקתי – אתם יכולים לנסות את האינדקס שלכם על השרת שלי אם אתם מפחדים משינויים, זה לא נושך – באמת.

לדרג את הפוסט
0

Comments

תגובה אחת על “זה לא אנחנו, זה אתם!”

  1. אוי, נשמע כואב הטימטום של הווב-מסטר שלהם.
    הבעיה המרכזית היא שהוא לא זן נדיר במקומותינו, אם כי בהחלט נראה שהוא חתיכת ממצא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *