עוברים דירה

רבות דיברתי על יתרונות הקמת שרת בייתי ושימוש בו לטובת איכסון אתר. היכולות לבצע שינויים בקלות ובמהירות, להוסיף רכיבים נוספים לשרת, הגדרות שונות ומשונות ובכללי – ללא תלות בגורמים חיצוניים.
מאידך, במשך הזמן נוכחתי לדעת שלמרות קיום היתרונות הללו יש גם חסרונות. זה מתחיל בקצבי ההעלאה וההורדה ה”מטורפים“ שבזק מעניקה למנוייה, זה עובר דרך השביתות הנפלאות שחברת חשמל מעניקה לתושבי המדינה הזו, וכמובן שיש את הפקטור האנושי כמו למשל למחוק בטעות את קובץ הקונפיגורציה של השרת ולנסות לשחזר אותו במהירות לפני שהשרת יאתחל את עצמו מסיבות אלו או אחרות, או לחילופין להדריך אח זה או אחר דרך הטלפון כי הראוטר איתחל את עצמו ושכח את כל ההגדרות החשובות.

בקיצור – זה מעניין, זה מרתק וזה מאתגר – אבל לפעמים צריך את השקט הנפשי. לדעת שאתה יכול להיות במילואים חודש, או לנסוע לשבוע לחו”ל מבלי לחשוש שהשרת יקרוס. לכן, לאחר לבטים רבים שלפתי את כרטיס האשראי שלי ופניתי אל גו-דאדי בבקשה לאיכסון. אני לא אגיד שהכל הלך חלק – יש הרבה בירוקרטיה, טופסיאדה וכל תהליך עובר דרך ארבעה מסכים שמנסים להשחיל לך שירותים נוספים שאתה לא ממש צריך עבור מחיר שאתה לא ממש רוצה לשלם.

אז הנה, הושלם תהליך המעבר, ואם אתם קוראים את השורות הללו זה אומר שהכל עבר בשלום ואני על השרת של גו-דאדי.

למרות שהכתובת הנוכחית נשארת זמינה, בחרתי להפניק את הבלוג שלי גם בדומין קצת יותר קליט – n2b.org.
הדומיין הזה זמין ופעיל כבר מעכשיו והשרת החדש כבר מכיל העתק של הבלוג – ככה שאפשר לגשת ישירות אל http://n2b.org למרות שזה נראה פחות או יותר זהה.

לדרג את הפוסט
0

Posted

in

by

Tags:

Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *