תחנת מוניות


כשיוצאים מתחנת רכבת השלום אל הרחוב הראשי, אי אפשר שלא להיתקל בנהגי המוניות החאפרים שעומדים בחוץ ורבים על כל לקוח. הנהגים הללו ילכו מכות ביניהם על הזכות להסיע לקוח, ויריבו אחר כך שוב כשיגלו שלא מתאימה להם הנסיעה כי הדרך קצרה מדי / פקוקה מדי / סתם לא בא להם. הנהגים הללו יסרבו להפעיל מונה וינסו להפקיע את המחיר בצורה מוגזמת ואם אפשר גם לדחוף 2-3 נוסעים לרכב בנסיעה אחת הם יעשו את זה. הכל בשביל להגיע למקסימום רווח במינימום עבודה – והלקוח, בעיה שלו. זו בדיוק הייתה הסיבה שבגללה הפסקתי להשתמש במוניות בנקודה ההיא, הייתי מתקדם קצת ותופס מונית מהכביש, זה היה מעצבן אותם כל פעם אבל זו כבר בעיה שלהם ולא שלי.

היום יצא לי לרדת בתחנת תל אביב מרכז וכחום היום החלטתי לקחת מונית במקום ללכת ברגל ופתאום שמתי לב לדבר הבא:

שמו שימשיה, קצת סרט אדום ויצרו תור – הן של אנשים והן של מוניות. כבר אין מריבות, אין ויכוחים מי הגיע קודם. האנשים נכנסים לתור ומתקדמים לכיוון הסככה, המוניות נכנסות לתור ומתקדמות לכיוון הסככה והראשון בתור נכנס למונית הראשונה בתור. כשנכנסתי למונית הנהג שאל לאן והפעיל מונה. הוא לא התווכח, הוא לא ניסה לזרוק מחיר אלא פשוט הפעיל מונה. גם האנשים עמדו בתור, בלי לדחוף, בלי לקלל, בלי להתעצבן – לרגע חשבתי שאני במקום אחר לגמרי.

לדרג את הפוסט
0

5 תגובות על “תחנת מוניות”

  1. בתחנת ארלוזורוב זה מזמן ככה.

    כאשר יש בלגן במקום כזה, מה שאני עושה זה לשאול מי ראשון בתור. אם הוא שואל אותי לאן אני לא עונה אלא שואל עוד פעם אם הוא פנוי. אם הוא אומר לי שכן אני נכנס ורק אז אומר לאן אני נוסע. זה החוק.

  2. איזה כיף לפרגן, הא?
    זכור לי שבאיזה שדה תעופה במדריד עשו בדיוק אותו דבר וכמה התלהבתי מההיגיון והסדר.
    סחתיין על מי שיזם את זה!

  3. זה רעיון גאוני והגיוני שבכל מדינה מסודרת ימצאו דבר שכזה, אפילו בתאילנד, ביציאה מהשדה תעופה זה ככה, כולל סדרן ששואל אותך לאן אתה רוצה להגיע ורושם לך על פתק בתאילנדית את הכתובת כדי שלא יהיו טעויות. ועדיין, מדהים אותי שזה מתקבל ככה הן ע"י הציבור הישראלי שדוחף אפילו בתור לאוטובוס (נסו לעלות על 56 מול רכבת השלום, בהצלחה) והן ע"י נהגי המוניות. אולי זה בגלל המבנה המיוחד של תחנת ארלוזורוב / תל אביב מרכז / סבידור (כמה שמות לתחנה אחת) שבעצם לא מאפשר למונית לעקוף בתור או לחילופין לצאת מאמצע התור, כך או כך, זה נפלא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.