ארנקים ממאדים, ארנקים מנגה

אם אתה צריך מזומן יש לי בארנק צעקה לי אישתי מהחדר הסמוך כששמעה אותי מתלונן על כך ששוב אני צריך לחפש כספומט בבוקר. היות ואישתי עצמאית ורוב התקבולים שלה מתקבלים במזומן, זה תקופה ארוכה שהארנק שלה מהווה תחליף לכספומט. זה מאוד נוח במיוחד בהתחשב בעמלות הנוראיות שהבנקים טורחים לקחת מאיתנו על כל משיכת כספים.

שתי דקות מאוחר יותר אני מגיע אל החדר ומוסר לה את חיית המחמד הענקית אותה היא מכנה ארנק. קחי, אני אומר לה, אני תמיד מפחד שאני אפול פנימה או משהו. רגע לאחר מכן, אחרי מבט חצי מבודח קליק קלק אחד ושני ריצ'רצ'ים אני עם 200 שקל ביד ואישתי שולחת אותי להחזיר את חיית המחמד לתיק שלה.

הכל מתחיל זהה, אנחנו נולדים עירומים והורינו דואגים לנו לכל צרכנו. בבית הספר היסודי אנחנו מגלים את התענוג של לקנות קרטיב או קרמבו (תלוי בעונת השנה) בסוף יום הלימודים במכולת של וויצמן הזקן. אנחנו משנוררים אלף שקל מאבא, אלף שקל מאמא (שזה אומר "שקל חדש אחד" מאבא ו"שקל חדש אחד" מאמא, זמנים אחרים כסף אחר) ומהר מאוד אנחנו משיגים ארנקון כזה או אחר עם ציור של מיקימאוס (או דורה, תלוי מאיזו תקופה אתם) לשים בו את שני השקלים שלנו. כמה שנים מאוחר יותר, חטיבת הביניים כבר רחוקה יותר, וכל תלמיד מקבל שתי תוספות מהותיות – כרטיס תלמיד וכרטיסיה. בד"כ זה כרוך בשידרוג של הארנק ועדיין, הם נראים זהים.
והנה גיל 16 מגיע, ת.ז נדחפת אל תוך הארנק ובעקבותיה גם כרטיס כספומט לחשבון הבנק החדש, בגיל 17 מצטרף רשיון הנהיגה ובגיל 18 יתווסף פנימה גם החוגר ועדיין, הארנקים נראים פחות או יותר אותו הדבר. פה בערך, מתחיל הפיצול, בעוד שהארנקים שלנו נשארים ריקים ודקיקים הארנקים שלכן תופחים למימדי ענק.

אולי כל האשמה היא בצה"ל, עד לא מזמן חיילות שלא נשאו נשק חוייבו בפקודה לשאת תיק צד שחור מטופש שחולק להן בבקום. הסיבה הרשמית לקיומו של התיק הייתה שהוא שימש כמנשא ושליפה מהירה למיכל גז מדמיע עליו הייתן אמורות לחתום ביחד עם התיק. אמורות, כי בצה"ל, כמו בצה"ל בטח בדיוק נגמר, אזל, או שכחו להביא את המשלוח.
וכך, בעוד שאלה מאיתנו שנשאו נשק למדו להסתמך על חמשת הכיסים הקיימים במדים בלבד, רובכן מצאתן את עצמכן נגררות עם תיק ענק ריק – סוג של משקל נוצה לא נוח על הכתף.
לא הרבה אפשר להכניס בחמישה כיסים, במיוחד לא אם מדובר במדי א'. הכיס הקטן במכנס הוקדש בד"כ לחוסם עורקים (בשביל הפוזה) או לקופסת סיגריות (בשביל הריאות), הכיס השמאלי בחולצה הוקדש לת"א ופנקס שבי. הארנק והפלאפון תפסו עוד שני כיסים מה שמשאיר כיס נוסף אחד פנוי.
אתן לעומת זאת, השלכתן כל מה שהייתן זקוקות לו (וגם לא מעט דברים שלא) אל תוך התיק ככל הנראה פשוט כי הוא היה שם, והיה שם מקום, אחרת, אין לי שום דרך להסביר את כמות הג'אנק שהסתובבה בתיקים הללו.

ארנק גברי ארנק נשי
ארנק גברי ארנק נשי
פעם בחודש – חודשיים יש לי טקס ניקוי ארנק קבוע. אני מוציא החוצה את כל הקבלות, ניירות, פתקיות ולמעשה, את כל מה שלא מחובר ומתחיל למיין. הזבל הולך לפח, הדברים החיוניים חוזרים אל תוך הארנק וכל מה שבספק מוכנס אל המגרה.
ארנק נשי לעומת זאת, לפחות מהמדגם הלא ממש מייצג אבל די ברור, נמצא תמיד על סף פיצוץ. יש שם שלל כרטיסים שאין לך מושג מתי קיבלת ומאיפה, בחלקם את לא בטוחה שעוד תשתמשי, בחלקם האחר את בטוחה שלא תשתמשי ובכל זאת, מתי בפעם האחרונה העברת את הארנק שלך ניקוי? אני מנחש שבפעם האחרונה שהחלפת ארנקים.

כמובן שהארנקים הם רק סוג של מיקרוקוסמוס לאחיהם הגדולים יותר – התיקים. הנוהל של להסתובב עם תיק צד לא עוזב אתכן גם אחרי השחרור ואין מראה נפוץ יותר מאשר בחורה הצוללת במבט נואש אל תוך התיק שלה במטרה למצוא את מכשיר הסלולר לפני שהצילצול יפסק. הבחור הממוצע לעומת זאת יסחוב על עצמו לכל היותר פאוץ' בהצלב (כן, בדיוק כמו ה M16 מהצבא) שבתוכו יהיה ארנק, סלולר ומפתחות. גם זה כמובן, רק בהנחה שהוא לא נמנה על אותם בחורים עם ארנק בכיס האחורי, סלולר בחגורה ומפתח בכיס הקדמי של המכנס.
הבחור הממוצע, לא צריך לצלול בחיפושים אחר הסלולר שלו, הוא פשוט מכניס יד לפאוץ' ומוציא אותו.

התנצלות ובקשה
כן, הפוסט הזה אולי בעל ניחוח סקסיסטי אבל הוא נכתב בכוונה הומוריסטית וכך יש לקחת את כל הכתוב בו. חוץ מזה, אתם מוזמנים לצלם את הארנק שלכם ולכתוב מה הוא מכיל בתגובות. זה לא יהיה מדגם מייצג, אבל עלול להיות מדגם משעשע.

ולפעם הבאה, סקר קטן – ת.ז עליכם, כן, או לא?
[poll id="8"]

לדרג את הפוסט
0

Comments

13 תגובות על “ארנקים ממאדים, ארנקים מנגה”

 1. תמונת פרופיל של draconit
  draconit

  גברים באמת מסתובבים עם ארנקים דקים, זה נכון. אבל רוב הגברים שאני מכירה לא טורחים לנקות את הארנק לעולם וכך מארנק דקיק הוא הופך להיות לארנק מפוצץ עד שהוא פשוט נקרע ואז הם ממשיכים להסתובב איתו, קרוע. עד שיום אחד הולך לאיבוד משהו חשוב שנשר מהארנק הבלוע הזה בזמן שהם ניסו לשלם באוטובוס או משהו ואין מנוס מלקנות ארנק חדש ואז, רק אז, סופסוף טורחים לנקות אותו. עד הארנק הבא.

 2. ונאה דורש נאה מקיים. לחיצה על התמונה תוביל אל פליקר לתמונה גדולה יותר עם פירוט.
  My wallet Content

 3. דווקא הארנק שלי קטן (יחסית), אמנם לא כמו של הזוגי (ארנק לכרטיסים בלבד, את המזומן הוא שומר בכיס). בחרתי אחד קטן (אבל אדום 🙂 ) כדי שיוכל להיכנס לכיס של הג'ינס, כי לא תמיד מתחשק לי לסחוב תיק, כי התיק מתמלא בשטויות בקלות.

 4. קרייזי, תמיד ידעתי שאת אחת ממליון. 😉

 5. הארנק שלי גם קטן יחסית, כי אני שונאת להסתובב עם תיקים. אני מעדיפה ללבוש מכנסי דגמ"ח- כמה שיותר כיסים, יותר טוב.
  תמונה:
  Quickpost this image to Myspace, Digg, Facebook, and others!
  מה שכן, קשה למצוא בגדי נשים עם כיסים עובדים. יש לא מעט עם כיסים דקורטיביים, אבל הכיסים הדקורטיביים הללו לחלוטין לא שמישים.
  כן יש לי תיק צד קטן (מספיק לארנק, מפתח ופלאפון) איתו אני מסתובבת ב"הצלב" כשאני לובשת מכנסיים חסרי כיסים.
  תמונה (עם הארנק. וחתולה):
  Quickpost this image to Myspace, Digg, Facebook, and others!
  (מתנצלת מראש על איכות התמונות- צולם מהפלאפון)

 6. בלעכס. הוא אכל לי את התמונות 🙁
  ארנק:

  ארנק, תיק צד, וחתולה:

 7. תמונת פרופיל של עינת
  עינת

  וזה שלי

 8. נוטה מאוד להזדהות עם הפוסט
  דיי מזכרי לי אותי ואת אשתי
  🙂

 9. זה לא מהצבא – גם פה באוסטרליה גברים ונשים הם כך. לדעתי, הקטע הוא הכיסים במכנסיים. במכנסיים של נשים (או שמלות רחמנא לצלן) אין דבר שראוי לכנותו "כיסים" ולכן הן נאלצות לשים הכל בתיק. גברים צריכים שהארנק יכנס לכיס, ולא יכביד. אין מקום לכלום.

 10. יש סיבות הרבה יותר טובות מהצבא, כדי לגרום לנשים להסתובב עם תיק במקום ארנק. הסיבה הטובה ביותר, היא רשימת הפק"ל שבלעדיה אף אחת לא תצא מהבית:

  – מגבונים לחים

  – מגבונים לא לחים (טישיו, נייר אף, או איך שתקראו לזה)

  – תחבושת הגיינית לכל מקרה שלא יהיה

  – כדורים נגד כאבי ראש

  – הגלולות, כי אף פעם לא יודעים היכן הולכים להיות בשעה המיועדת

  – תמונות של האחיינים והילדים

  – עוד תמונות של האחיינים, ושל איזו חתולה שמסרבת להיעלם

  – גומיה / גומיות לשיער

  איך בדיוק כל זה אמור להיכנס אל תוך ארנק, או אל הכיסים?

  חייבים תיק. ומייד.

  דותן

 11. […] Wh&#1072t &#1281&#959 &#1091&#959&#965 h&#1072&#957&#1077 &#1110n &#1091&#959&#965r wallet? read more Related Posts:Card HoldersUse A Credit Card Wallet To Manage Your DebtNice Credit Card Wallet […]

 12. […] 0 Comments My wallet Content Image by Nitzan Brumer What do you have in your wallet? read more Portable Technology Shipments of flat-panel LCD TVs will fall this year compared to last year, […]

 13. […] 06. Aug, 2011 0 Comments My wallet Content Image by Nitzan Brumer What do you have in your wallet? read more […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *