תוסף רשיונות לתוכן


בשעה טובה ומוצלחת, אני משחרר (כמוכרז) את הגירסה הראשונה של תוסף הרשיונות לוורדפרס.
התוסף, שניתן להורידו ישירות מכאן , מוסיף בתחתית של כל עמוד עריכה של פוסט או עמוד סרגל נגלל עם רשימת רשיונות נפוצים. נכון לעכשיו הרשימה מכילה רק את הרשיונות הבסיסיים של קריאייטיב קומונס, אבל דרך מסך ההגדרות ניתן להוסיף רשיונות נוספים בקלות. ניתן להוסיף רשיונות כגון GPL, C, או אפילו לכתוב מסמך רשיון משפטי פרטי ולקשר אליו – הכל אפשרי. התוסף מאפשר לבחור את הרשיון הכללי (דיפולטי) של הבלוג ובנוסף כאמור, לכל פוסט לשייך בנפרד רשיון משלו.

למי זה טוב?
ראשית, לעידו קינן, שהעלה את הדרישה, חוץ מזה, אני מניח שהתוסף הזה יהיה שימושי בעיקר למי שמשתמש בבלוג שלו כפלטפורמה לפירסום צילומים, שירים, קומיקסים ושאר עבודות שיכולות להיות משוחררות ברשיונות שונים ומגוונים.

לתוסף יש שתי צורות עבודה (כרגע). הראשונה – מכניסה בתחתית של כל פוסט טיקט עם הרשיון. הטיקט מוכנס רק בעמוד בודד (לא בדף קטגוריה או תגית, אלא רק בעמוד של פוסט בודד למשל) ודרך מסך האפשרויות ניתן להגדיר את עיתוי ההכנסה שלו (בכל הפוסטים, רק בפוסטים ששוייך להם רשיון, לא להציג בכלל).
השניה, משתמשת בפונקציה ואפשר לשלב אותה בכל מקום בעמוד (למשל בסרגל הצד). הפלט שלה הוא זהה לפלט של התצורה הראשונה רק שכאמור, אין פה הגבלה על מיקום בדף.

העמוד של התוסף יושב כאן כרגע, והוא יעודכן כשיהיו עידכונים, הוא גם מכיל יותר מידע לגבי השימוש. יש עוד דברים שרציתי לעשות ולא הספקתי לממש אותם בגירסה הזו, הם יבואו בגירסאות הבאות. הערות, עצות, טיפים והמלצות יתקבלו בברכה.

לדרג את הפוסט
0

2 תגובות על “תוסף רשיונות לתוכן”

  1. יפה, האמת שאני לא ממש מבין עדיין את כל הנושא המשפטי של רשיונות, אתה מכיר אתר או פוסט שמסביר זאת בפשטות ובקיצור?
    דניאל

  2. לדניאל, במידה והכנת איזה מדריך, שיר או צילמת תמונה מיוחדת,
    ואתה לא רוצה שיעתיקו את המדריך שישבת להכין או את השיר שעבדת המון בכדי ליצור או התמונה שלקח לך המון שנים לתפוס.

    בעזרת הרשיון תוכל לשמור על זכויות היוצרים במקרה של העתקה ללא אישור תוכל להתלונן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.