אייסר מביאה בקטנה


חץ בן חמו כבר כתב את רוב מה שאפשר להגיד על ה One של ACER, המיני מחשב שאמור להיות תשובה ל Eee של Asus. לדעתי, היתרון הגדול ביותר פה מצוי ברזולוציה של המסך שבניגוד לתצוגת 800×480 מסורסת כפי שיש ב Asus מאפשרת תצוגה של 1024×600 גם המסך עצמו יותר גדול (8.9" במקום 7") – אם כי רצוי לציין שהדגמים החדשים של אסוס (900, 1001) מכילים מסכים של 8.9" ו 10" בהתאמה.

החלק המעצבן כאן, מצוי בעובדה שהמשתמש צריך לבחור באחת משתי הגירסאות – דיסק קשיח מכני של 80 ג'יגה או דיסק פלאש של 8 ג'יגה. הבחירה בכונן לא נעשית ישירות ע"י הלקוח אלא בעקיפין בעת הבחירה במערכת ההפעלה. כנראה שבאייסר מאמינים שמשתמשי לינוקס לא זקוקים ליותר מ 8 ג'יגה. עם זאת, בהתחשב בעובדה שזה אמור להיות מחשב לדרכים בלבד, אני לא יודע אם באמת יש טעם בכונן של 80 ג'יגה. בכל מקרה, היה עדיף אם היו טורחים לאפשר למשתמשים לבחור את נפח הכונן ללא תלות במערכת.

תמונות: יח"צ, וולף תקשורת

על פי רוני ישראלי, סמנכ"ל ניופאן, המחשב יהיה זמין ב 8 קונפיגורציות שונות, מהמפרט שהיה מצורף ליח"צ מתקבל הרושם שזו סוג של הצהרה באוויר. על פניו ישנם שלושה פקטורים שבהם יכול המשתמש לשחק – צבע, סוללה, מערכת הפעלה. האפשרות לסדר 3 גורמים כשלכל גורם שני מצבים היא אכן 8 אפשרויות אבל בסופו של דבר זה אומר אם המשתמש ירכוש מחשב לינוקס כחול או מחשב חלונות פנינה ומה יהיה משך זמן הפעולה על סוללה. עד כמה זה נחשב כ"קונפיגורציות שונות" לא ממש ברור.

בסופו של דבר – במידות של 25x17x4 ס"מ, כשהוא גדול אך במעט מספר ממוצע, המחשב הזה בהחלט יוכל להיכנס במלואו אל תוך הפאוץ' שלי כיום, מה שיאפשר לי את ההיסחבות ברכבת עם תיק לפטופ .

ולשורה התחתונה: המחשב ישווק ע"י ניופאן בארצנו החל מאוגוסט בעלות של החל מ 1990 שקלים. אני מניח שזה מתייחס לגירסת הלינוקס עם הסוללה הפשוטה, אבל ימים יגידו.

לדרג את הפוסט
0

2 תגובות על “אייסר מביאה בקטנה”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.