כמו Twitter אבל מגניב

טוויטר בצרות, זו שיחת היום בימים האחרונים וכולם עסוקים בלקטר על זה. הבעיה העיקרית, לא טמונה בכמות המשתמשים או בכמויות העידכונים אלא דווקא במערכת עידכון הסטוקרים. בכל פעם שמשתמש מבצע טוויט חדש, כל העוקבים שלו מקבלים עידכון. זה שטויות כשיש לך 10 סטוקרים, אבל כשיש במערכת אנשים כמו קווין רוז (39,891 סטוקרים) וליאו לפורט (40,625 סטוקרים) כל עידכון שלהם מתחיל לטחון את המערכת. תוסיפו על זה אירועים קטסטרופלים כגון רעידת האדמה בסין או הסערה בבורמה וקיבלתם מסד נתונים גוסס ואפליקציה מגמגמת.

קו הזמן של פלארקפלורק, הוא סוג של טוויטר, אבל על סטרואידים, הממשק כולו מבוסס Ajax ובעיקרון זה אומר שכמעט ולא עוזבים את העמוד. הלוק משדר "מגניבות" שכזו, הפרישה היא על גבי קו זמן במקום רשימה (כמו בטוויטר, פרינדפיד ודומייהם) כך שניתן לראות מי עשה מה ומתי.

פלארק מציע כלי שיתוף משובח, כמו בטוויטר, המשתמש מוגבל ל 140 תווים, אבל כאן ניתן לשתף גם סירטונים ותמונות. תצוגת קו הזמן היא חביבה ביותר ומגיבה לסקרולינג של העכבר. עם זאת, לאחר שבמשך שנים הורגלנו שקו הזמן הולך משמאל (עבר) לימין (עתיד) קצת קשה לקבל את קו הזמן של פלארק שהולך בדיוק בצורה הפוכה.

מקבץ צ\'ופרים לבעלי קארמהכמו בכל שירות Web 2.0 שמכבד את עצמו נוספו האפשרות לייבא את אנשי הקשר מתיבת הדואר, להתחבר אל שירות המסרים ולייצר פרופיל אישי, רק שבפלארק יש איזשהו ניסיון להכניס מוטיב "מגניבות" למשתמש בצורתה של הקארמה. ככל שהמשתמש עושה יותר פעולות, מזמין יותר חברים, משדרג את הפרופיל וכן הלאה – הוא צובר נקודות קארמה. נקודות הקארמה מאפשרות לשדרג את החשבון בשלל בונוסים גרפיים כגון איקונים משודרגים, או חיה וירטואלית שמלווה את החשבון.

הבעיה העיקרית עם פלארק, לפחות לעת עתה, היא כמות הפקציות שבו. נראה כאילו פלארק עשה למיקרובלוגינג מה שישראבלוג עשתה לבלוגינג – צבעה אותו בצבעי פונט'ש בננה ודחפה פנימה מלא ילדים שכותבים ב l33t.

ואם אתם כבר באים, אז תקפצו לבקר.

לדרג את הפוסט
0

Posted

in

by

Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *