כלים למפתח


Dia

במשך זמן מה, אני מחפש תוכנות לשירטוט תרשימי UML ו ERD. הוויזיו של מיקרוסופט נפל די מהר, אומנם מדובר בכלי מקיף למדי לייצור תרשימים, מה גם שהממשק האופיסי לחלוטין בהחלט אמור להקל על העבודה אבל לפעמים עמוס מדי זה לא הכי טוב. ואישית, אני מעדיף אסופה של כלים שכל אחד עושה את תפקידו בצורה מלאה על פני כלי אחד שמרכז הרבה תפקידים בצורה גרועה.

Dia למשל, היא תוכנה קטנה ופשוטה לציור תרשימים משלל סוגים לסביבת גנום, אני משתמש בה בעיקר עבור דיאגרמות ERD. אני אשקר אם אני אגיד שהיא מושלמת, אבל היא בהחלט עונה על הצרכים והצלחתי להגיע איתה הרבה יותר רחוק מאשר עם הוויזיו.

אתמול נתקלתי בתוכנה בשם BOUML, שהיא תוכנת UML מלאה המזכירה במידה רבה מאוד את הרשיונל רוז של חברת IBM. לקח לי כמה דקות להתרגל לשינויים הקטנים מהרשיונל המוכרת ומאותו הרגע, העבודה פחות או יותר שוטפת. BOUML היא תוכנה חופשית שמפותחת תחת GNU. אחד היתרונות העיקריים שלה מתבטא ביכולת שלה לייצר על סמך מודל מחלקות קוד בשפות Java, c++, php, perl ועוד. התוכנה מייצרת את קבצי המחלקות, את המתודות הבונות (לא בדקתי לגבי מתודות הורסות ב c) ואת המבנה של הפונקציות – למתכנת נותר רק לכתוב את האלגוריתמים.

התוכנה מסוגלת לרוץ על חלונות, מק ולינוקס ובהפצות הנבחרות ניתן להוריד ולהתקין את החבילה ישירות דרך ממשק העידכונים של התוכנה (כגון סינפטיק באובונטו)

לדרג את הפוסט
5

2 תגובות על “כלים למפתח”

  1. אני רוצה להמליץ על עוד תוכנה טובה בשם AGILIAN. איננה חינמית אבל די זולה ומאד מתקדמת.
    ולחובבי ה- UML סוףסוף יצא ספר UML בעברית שנקרא UML המדריך העברי השלם .

    SHIMI B

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.