הדואר יעשוק אתכם

הנה בשורה רעה לכל מי שהתשמש בשירותיו של דואר ישראל כדי לקבל חבילות מחול – מעתה, יתחיל דואר ישראל לגבות 35 שקלים לפחות על כל חבילה שהגיעה מחו"ל. היום בבוקר נפלה עיני על כתבה בגלובס שמדברת על כך שמעתה, יתחילו בדואר ישראל לגבות 35 שקלים "דמי שיחרור חבילה" עבור כל החבילות ללא שום קשר לסוגן, גודלן או תכולתן. עבור חבילות שחייבות במכס, יתווספו ל 35 השקלים הללו גם דמי המכס שנגבו על החבילה.

על פי התקנה החדשה תחויב כל חבילה, בין אם היא פשוטה ובין אם לאו, בתשלום 35 שקל. על חבילות מחויבות במכס/ מע"מ שערכן עד 1,000 דולר יידרש הלקוח לשלם 110 שקל ויותר על פי הפירוט הבא: 35 השקלים הבסיסיים בגין הטיפול בחבילה, 60 שקל עבור עמלת השחרור מהמכס, ו-20 שקלים עבור עמלת הקצאת אשראי.

במילים אחרות – הדוד מאמריקה החליט לשלוח לכם אלבום תמונות מהחתונה שלו – 35 שקלים, קניתם מוצר קטן באיביי, ספר באמזון וכ' – שוב 35 שקלים.

הדואר מטיל את האחריות על מדינת ישראל בטענה שאותו התשלום הוא העלות של מערך השחרור ממכס שיאלץ הדואר להקים.

לדרג את הפוסט
5

Comments

4 תגובות על “הדואר יעשוק אתכם”

 1. פשוט גניבה.
  אני נוהג להזמין דיסקים של יובונטו מהנט, וכעת אני אצטרך לשלם לדואר.
  שקל הם לא יראו ממני.
  פשוט מעצבן.

 2. איפה הבעיה?

  הדואר מבצע עבורך שירות של הוצאת דברים מהמכס והוצאת דברים מהמכס עולה כסף. פעם כל האזרחים במדינה היו מסבסדים לך את העלות הזו ועכשיו רק מי שמזמין דברים מאמזון ודומיו ישלם את זה.

  אתה יכול לטעון ש35 שקל זה יקר מדי או שחברת הדואר היתה נוהגת בחוכמה אם היתה סופגת את העלות הזו, אבל לא נראה לי שזה הטיעון שלך…

 3. מרק, אני לא מסכים.
  כתבת "פעם כל האזרחים במדינה היו מסבסדים לך את העלות הזו ועכשיו רק מי שמזמין דברים מאמזון ודומיו ישלם את זה"

  הטיעון הזה לא נכון כי העלות הזו של 35 שקלים תיפול על כל מי שמגיעה עבורו חבילה מחו"ל.

  מה שאני הייתי מצפה לראות זה שרק מי שהחבילה שלו חייבת במכס ישלם את עמלת הטיפול.
  בעצם הדואר מטיל עלי כאן קנס על זה שאני, חצוף שכמותי, העזתי לקבל משלוח מחו"ל ובגלל זה מישהו היה צריך לגשת למכס ו"לשחרר" לי את החבילה.

  זו אגב, בדיוק המשמעות של ההחלטה. במקום שיהיה נציג של המכס בדואר והוא יהיה זה שישחרר את החבילות, עכשיו צריך להיות נציג של הדואר במכס.

 4. כן. קראתי את זה בידיעות בבוקר, וכעסתי קצת. תמיד חשבתי שחלק מהתשלום הלא כל כך נמוך שאנחנו משלמים עבור משלוח לישראל הולך גם לרשות הדואר (והחלק הנוסף לחברה ששלחה אותו מלכתחילה). יכול להיות שאני טועה, כי אף פעם לא טרחתי לבדוק את זה, אבל זה נשמע לי די הגיוני.

  שלא לדבר על זה שזה מהלך מעצבן ודורסני, וככל הנראה יחול גם על חבילות שכלל לא חייבות במכס ולכן הדואר לא ממש "צריך ללכת ולשחרר אותן משם" כפי שהוא טוען. גם אם המכס בודק את אותן חבילות הוא מחתים "פטור" ומעביר הלאה. שום עמלת שחרור ושום עמלת נעליים, במקסימום עמלת "איסוף חבילות מהמכס", אבל על אותו חשבון אפשר לצפות מהדואר לקחת גם 35 שקלים על כל מכתב שיגיע בתיבה, כי הם הרי צריכים לשלוח עובד לתיבות-הדואר-האדומות שמפוזרות ברחבי הארץ ולאסוף מהן את המכתבים.

  אני כרגע מחכה בקוצר רוח לראות אם העסק יכול גם על צרורות. רוב הדברים שאני מזמין מחו"ל מגיעים במעטפות בועות, שלא נחשבות חבילות כלל וכלל, ומקווה שבעקבות זה לא יהיו חייבות בעמלה המרתיחה הזאת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *