כך קוראים RSS


יש לי קובץ opml גדול. כמה גדול? מספיק גדול כדי שאני לא אספיק לקרוא אותו בכמה דקות המועטות שיש לי במשרד כדי לקרוא אותו. גם כשאני מגיע הביתה לא תמיד יש לי כוח לקרוא אותו ובסופו של דבר, אני מגיע הרבה פעמים לסוף השבוע ומוחק לא מעט עידכונים על פוסטים שכבר לא יצא לי לקרוא.

צילומסךכאן בדיוק באה תוכנה חביבה בשם prss לעזרתי. מדובר בתוכנת RSS למחשב כף יד שיודעת למשוך עידכונים ברוב הפורמטים המוכרים, לא שונה בהרבה מכל תוכנות ה RSS המוכרות למחשב האישי. התוכנה מאפשרת לקרוא את העידכונים כטקסט בלבד תוך שמירה על עיצוב מבני בלבד (ציטוט, קוד, תמונה, קישור וכ') או לחילופין – יודעת לבצע הורדה של כל העמוד הרלוונטי על כל רכיביו (תמונות רקע, פירסומות וכל שאר הג'אנק שמכניסים ל HTML מסביב לפוסט) ולאפשר קריאה לאחר מכן בעזרת הדפדפן – גם כשהמכשיר אינו מחובר לרשת.

למרבה השמחה, התוכנה הזו מאפשרת לי תעסוקה לאותן 6 שעות שבועיות שמבוזבזות אצלי ברכבת. עד עכשיו זה היה כרוך בלנסות לקרוא את ישראלי, (גם את הדברים הלא מעניינים) אבל עכשיו, כשישראלי מראה את פרפורי הגסיסה שלו להשיג עותק ברכבות המוקדמות של הבוקר זה כמעט בלתי אפשרי. כל מה שצריך לזכור זה לבצע עידכון של כל ערוצי ה RSS במכשיר בבוקר כשקמים ואפשר לצאת לדרך. לרוע המזל, אם יש הרבה ערוצים ומנסים לשמור את כולם על כל תוכנם מגלים שצריך לקום מוקדם מאוד בבוקר. לצערי, עוד לא מצאתי את ההגדרה של שעות הייבוא בתוכנה אם כי ניתן להגדיר ייבוא אוטומאטי ברגע שמכניסים את המחשב לעריסה.

לדרג את הפוסט
4

3 תגובות על “כך קוראים RSS”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.