Tapingo – משנים את חוקי הקניה

כל פעם זה אותו סיפור – בערך ב 12 מתחילים עם שאלת ה"מה אוכלים היום" שהופך לדיון שלם שנמשך כשעה וחצי. כשכולם כבר מותשים ורעבים נבחר קורבן תורן שהולך לאסוף הזמנה. לאחר צעידה קלה, מגיע הקורבן אל המקום, עומד וממתין לתורו כאחד האדם, מזמין בקופה ומחכה עוד 10-15 דקות עד שההזמנה מוכנה.
בחלק מהמקומות אפשר לקצר טיפה את התהליך בעזרת טלפון לסניף והכתבה של ההזמנה לקופאית. רק שלא תמיד עונים ולא תמיד מרוכזים והרבה מאוד פעמים חלק מההזמנה מגיע לא נכון או לא מגיע בכלל.

לא פעם ולא פעמיים חשבתי לעצמי הלוואי והיה אפשר לקחת אתר כגון 10bis, להיכנס אליו, לבצע את ההזמנה וללכת לאסוף. ככל הנראה אני לא היחיד שחשב על הרעיון וכך קמה לה חברת Tapingo – ושמעו, זה רעיון גאוני.

חברת טאפ-אין-גו מספקת לנו בעצם עיסקת חבילה אחת גדולה – אפליקצית סלולר אחת (אנדרואיד, בלאקברי ואיפון) שמרכזת בתוכה את בתי העסק, מאפשרת לנו לעבור על התפריט שלהם, לבצע הזמנה ואף לשלם ישירות מתוך המכשיר. כל מה שנשאר לעשות – זה לגשת אל הסניף ולאסוף את ההזמנה (או לבחור באופצית המשלוחים).

לא עוד לעמוד בתור לקופה, לא עוד להתקשר ולנסות לתפוס טלפנית מרוכזת, לא עוד להמתין רבע שעה בסניף עד שההזמנה תהיה מוכנה – כל תהליך ההזמנה והתשלום מתבצע ישירות מהמכשיר.

אחד החסרונות של אתר כגון 10ביס היא שההזמנה מבוצעת דרך החברה שמעבירה את ההזמנות שבוצעו אצלה אל בעל העסק. בחלק מהמקרים זה תהליך ממוחשב, במקרים אחרים ראיתי ערימה של פקסים אצל בתי עסק בתור ההזמנות. התהליך של טאפ-אין-גו מיעל את התהליך וחוסך את כל התיווך הזה. כאן, ברגע שסיימתם את ההזמנה היא נרשמת ישירות בקופה הדיגיטלית של בית העסק – כאילו הוקלדה שם הרגע על ידי הקופאית.

אז מה יש באפליקציה?

המסך הראשי מציג רשימה של בתי עסק כאשר כל בית עסק מציג לוגו, את שם העסק ושורת מידע קצרה המכילה מידע כגון כתובת או הטבות מיוחדות. ליד כל קופסית של בית עסק מופיע (אם יש) פריט מומלץ ביחד עם כפתור "הזמן עכשיו" המאפשר לקצר את הדרך.
לחיצה על בית עסק תאפשר לכם לבחור האם אתם רוצים לאכול במקום, להזמין משלוח או לבוא לקחת – כאשר האפשרויות הקימות מוגבלות על ידי האפשרויות המסופקות על ידי בית העסק. לאחר הבחירה יופיע התפריט של בית העסק כאשר בחלק מהמקרים נתקלתי בקשיים ביבוא התפריט וקיבלתי לוגו של טעינה מתמשכת. כמו כן, במסך הראשי של התפריט יופיע חיווי האם העסק פתוח או סגור כרגע. הניווט בתפריט הוא די אינטואיטיבי והישום מכיל מערכת של "סל קניות" שמאפשרת להמשיך להוסיף מנות בכל שלב או לבצע תשלום. את בתי העסק ניתן לחלק לפי קטגוריות (מוגדרות מראש) ומסך יעודי יציג לכם את הרכישות הקודמות שלכם כדי שתוכלו לשחזר אותן במהירות.

הייתי שמח אם היה אפשר למיין את מסך בתי העסק בצורות אחרות – למשל – על פי קירבה על בסיס מידע מרכיב ה GPS או רק בתי עסק פתוחים. אבל היות וזו גירסת בטא, אני מניח שהדברים עוד יצמחו.
עדכון: עודכנתי כי המערכת יודעת להשתמש ברכיב ה GPS כמו גם ללמוד את העדפות ההזמנה של המשתמש ולהתאים את התצוגה עבורו לאחר מספר שימושים.

את האפליקציה אפשר להוריד ישירות מחנות האפליקציות של החברה שלכם. יש לאתר גם סאב דומיין למובייל ויתכן שאם תיכנסו אליו תועברו ישירות לאפליקציה.
השירות דורש הרשמה ויודע לעבוד עם כרטיס אשראי או מול חשבון הפייפאל שלכם (הזדמנות מצוינת להלבין את כל ההון שעשיתם מתוכניות שותפים). את ההרשמה אפשר לעשות ישירות דרך האתר או דרך האפליקציה. מי שירשם ישירות מתוך האפליקציה יגלה שכדי להוסיף את חשבון הפייפאל שלו כאמצעי תשלום הוא בכל זאת צריך להיכנס אל אתר החברה – וחבל. לא נראה לי שהתהליך של הוספת חשבון פייפאל אמור להיות שונה מהוספה של כרטיס אשראי ואני מקווה שזה יצוץ בגירסאות הבאות. ואם כבר פייפאל נתמך, אז יכול שיתוף פעולה עם כרטיסי 10ביס וסיבוס היה יכול להיות פיצ'ר נחמד.

ונקודה אחרונה – שהיא לחלוטין UI – המכשיר שלי מכיל מקלדת נשלפת שמצריכה סיבוב של המסך (עבודה לרוחב ולא לאורך) בעוד שרוב האפליקציות יודעות לזהות את סיבוב המסך ושליפת המקלדת זה לא קרה בישום של טאפ-אין-גו וחבל. נאלצתי לבצע את ההרשמה עם ראש ב 90 מעלות, מקווה שגם זה יטופל בגירסה הבאה.

לדרג את הפוסט
0

Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *