קאפצ'ה חשבונית

כבר זמן מה אני מחפש קאפצ'ה איכותית לוורדפרס. התחלתי עם קאפצ'ה גרפית שלקחה מספרים ועשתה עליהם שלל מניפולציות גרפיות, אך אוי לבושה היה קשה מאוד להבין מה כתוב בקאפצ'ה וכך היא טסה באותה מהירות בה עלתה.

הפיתרון בא בצורה של Did you pass Math של steven herod המציגה תרגיל חשבוני פשוט למשתמש ובודקת על פי התשובה שלו אם הוא בן אנוש או בן תוכנה. כבר שבוע בערך שאני חושב להשתיל את הקאפצ'ה הזו והנה, אתמול בצהריים, כשכבר סוף סוף החלטתי ללכת על זה, נתקלתי בפוסט הבא של שרון שמציין – שכנראה שהבוטים של הספאם למדו להתמודד עם שאלות חיבור המציגות ספרות.

לאחר מחשבה קצרה החלטתי לקחת את הרעיון צעד אחד קדימה. אולי הבוטים של הספאם יודעים לזהות ספרות ולבצע את החישובים, אך האם הם יודעים לזהות מספרים כטקסט (אחד, שתיים וכ'). יצרתי שני מערכים האחד מכיל את כל המספרים מ – 0 עד 10 והשני מכיל את כל המספרים מאפס עד עשר. בנוסף, פונקציה קטנה שפשוט מחליפה במשפט התוצאה את הערכים המתאימים מספרות לתווים.

כרגע, את התשובות צריך לכתוב כספרות (ולא כאותיות), אולי אם זה לא יספיק נשדרג בשלב הבא לזיהוי אותיות.

נכון לעכשיו ניתן להוריד את הקבצים הללו מהשרת שלי באנגלית או בעברית . היות ודוברי אנגלית ברובם לא יודעים לזהות תווים עבריים, מן הסתם הם יתקשו לזהות את הספרות ולכן מומלץ להתחשב בקהל הקוראים.

הוראות התקנה
כרגיל, להוריד את קובץ הזיפ ולהשליך את שני הקבצים שבתוכו אל תוך תיקיית wp-content/plugins ולאחר מכן להפעיל בלוח הבקרה.
הקאפצ'ה לא מופעלת על כותבים רשומים – כך שעל מנת לבדוק אם היא עובדת או לא יש צורך להתנתק.

אני מפעיל את הקאפצ'ה הזו פה – אתם מוזמנים לבדוק אם היא עובדת או לא כבר אצלי. אם החלטתם להתקין אותה בבלוג שלכם – טראקבק יתקבל בשמחה.

עידכון – 16:50
עשיתי בדיקות, באמת שעשיתי. אבל כשהמספרים נבחרים רנדומאלית בין 0 ל 10 מה הסיכויים שגם 10 יפול בתוך תוצאות הבדיקה? מסתבר ש 10 זה בעצם קודם 1 ואח"כ 0. מאחר ואת הסדר של התווים בתוך המערך יצרתי כך ש 0 ראשון ו 10 אחרון, הופיעה בעיה "חביבה" – אם הופיע 10 בתור אחד המספרים, בתרגום לתווים הוא הפך ל אחדאפס. משעשע משהו, אבל לא מה שתכננתי – בכל מקרה, הבעיה תוקנה ואם כבר התקנתם – להוריד שוב את הקבצים ולעדכן.

לדרג את הפוסט
5

Comments

10 תגובות על “קאפצ'ה חשבונית”

 1. יפה! (תיכף נראה אם זה גם עובד)
  התכוונתי לעשות משהו כזה כבר מזמן,אך לבושתי, אני בחורה עצלנית. 🙂

 2. […] ניצן יצא מלך והביא פתרון פשוט ואלגנטי לבעיית הקאפצ‘ה החשבוני שאיבד מאפקטיביותו שהועלתה כאן לפני מספר ימים. […]

 3. עד כדי כך הרבה ספאם קיבלת?

 4. בסביבות ה 80 הודעות ביום רגוע. כבר פגשתי פה מספר בוטים שטרחו להוסיף תגובה עבור כל פוסט.

 5. עובד! 🙂

 6. תמונת פרופיל של חנן כהן
  חנן כהן

  לא צריך כל כך להסתבך

  מבקשים להקליד מילה קבועה (משתנה מבלוג לבלוג)

  עשיתי את זה כאן והבעיה נפסקה לחלוטין.

  http://www.shatil.org.il/site/modaot-comments.asp?id=20375

 7. […] בין המפתחים השונים: מרק – עם תוסף תקצירים, תוסף אנטי ספאם תום – נכון לכתיבת שורות אלו יש לו 9 תוספים שונים, תציצו בדף. ניצן – תרגום של counterize, קפצ’ה חשבונית ואצלי ניתן למצוא אותם פשוט כאן – (או בכפתור ההורדות הצדדי) […]

 8. […] קאפצ'ת ה"יודע חשבון" של סטיבן הרוד תרגמתי לעברית לפני כמעט שנה. אחרי ששרון […]

 9. […] נוספה קאפצ'ה, שמבקשת מכם להשלים תרגיל מתמטי פשוט. זו הקאפצ'ה של ניצן, ואני יותר משמח לטראקבק לו בתודה גדולה על התוסף הנהדר […]

 10. […] להבין איך הם בנויים, ואף עשיתי התאמות פה ושם (כמו בתוסף הקאפצ'ה החשבונית למשל) אבל כאמור זה דבר אחד לתקן קודים של מישהו אחר ודבר […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *