הכי כיף להתפלא

לאהוד כדור, היו כמעט 70 עבירות תנועה קודמות, מתוכן – 11 בנהיגה מופרזת, 13 בנהיגה בלי חגורת בטיחות ועוד כאלה על פניות בניגוד לחוק, נהיגה באור אדום וכדומה.

כל העבירות הללו, הן זילזול מפורש בחוקי התנועה. בהתחשב בכך שלא בכל פעם שאדם נוסע במהירות מופרזת או בלי חגורה הוא נתפס – השאלה המתבקשת היא – כמה פעמים הוא ביצע עבירות שכאלה ולא נתפס. לא מדובר פה במעידה חד פעמית, מדובר פה בזילזול כלפי הזולת וכלפי החוק – וכאן השאלה החשובה ביותר – מדוע לאדם כזה עדיין יש רשיון?

קצין בכיר באגף התנועה אמר אתמול לאתר nrg, כי המשטרה מתייחסת לנהג הפוגע כאל עבריין החשוד בהריגה, ולפיכך, אמר, "נפעל להרחיק אותו מהחברה, ולדאוג לכך שיישאר במעצר עד תום ההליכים". ראש האגף הורה לצוות החקירה לפעול להחזקת כדור במעצר עד תום ההליכים נגדו, והסביר כי "הציבור חייב להתגונן מפני אדם כזה".

הכי קל זה לדבר בדיעבד – אבל המילים של אותו קצין מרתיחות במיוחד – "הציבור חייב להתגונן מפני אדם כזה". הציבור? חייב להתגונן? סליחה, אבל זה לא התפקיד שלי להתגונן כנגד מופרעים בכבישים. זה התפקיד של המשטרה להוריד אותם מהכבישים (מה שכמובן לא נעשה, ומן הסתם גם לא יעשה גם לא עם הגדלת התקציב וכמויות השוטרים) ויתרה מכך, תפקידה של מערכת המשפט בישראל להרחיק אותם מהכבישים – דבר שבפועל גם הוא לא נעשה.

להיתפס אל אהוד כדור עכשיו זה קל. הוא ההוט טופיק של הימים האחרונים, איש מסתורין שיש לא מעט אנשים שישמחו לראות אותו נופל כמו גם לא מעט אנשים שישמחו לעזור לו. לא קשה להיקלע למסקנה שכמו במקרים של בועז פרבר (הרג את הזוג נווה בתאונת דרכים בפרויד בגיל 17 עם הוולוו של אבא שלו), או אף עו"ד דורי קלגסבלד שעלול לצאת מכל הפרשה עם עבודות שירות בלבד, גם אהוד כדור יצא כנראה בזול מכל הסיפור. הכסף מאז ומתמיד הניע פה את גלגלי הצדק ונוכחות של עורך דין צמרת, מהסוג שרק אנשים כמו אביו של פרבר, דורי קלגסבלד או אהוד כדור יכולים להרשות לעצמם יעזרו להצניח את הענישה למינימום האפשרי.

לרוע המזל המקרים הללו אינם יחידים במינם. לא חסרים סיפורים על נהגי משאיות עם עשרות משאיות שהתברר שהצליחו להימלט כל פעם מענישה כי השופט ריחם עליהם שהן זהו מקור פרנסתם. כמובן שגם כשהרשיון נשלל לא תמיד זה עוזר והנהג נתפס מדי פעם כשהוא נוהג ללא רשיון – לרוב, בשלב שבו זה כבר מאוחר מדי.

התוכניות של המשטרה להגדיל את שורותיה, לא תעזור. אלא אם יפרסו שוטר כל 100 מטרים, לא תוכל להתבצע אכיפה גורפת. רק חקיקה שתבטיח עונש מינימום מרתיע מספיק ותשלול מהשופטים את הזכות להפעיל איפה ואיפה בין הנשפטים, כמו גם שלילה לכל החיים – תוכל להבטיח שנוכל להרגיש בטוחים בדרכים

לדרג את הפוסט
0

Comments

2 תגובות על “הכי כיף להתפלא”

  1. לדבר בדיעבד = לדעבד

  2. לדעתי, למען השמירה על הסדר הטוב – אולי רצוי שתוסיף איזה ו' (לפחות) לכינוי שלך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *