מחשבות על מחאת האופנוענים

רגע אחרי הדיון בוועדת הכספים, אחרי שראינו את מאסת חברי הכנסת שקמו, עמדו לצידנו וטענו את שטענו אנו נותר רק לסגור חשבון עם הטוקבקיסטים. בלי קשר למה יסגר בסוף – הנה מה שאני חושב .

צביעות.

אתם כועסים עלינו כשאנחנו משתחלים קדימה ברמזור אבל חסר לנו שננסה לעמוד בתור לרמזור כמו רכב. אתם כועסים עלינו כשאנחנו חונים על המדרכה אבל לא מוכנים שנתפוס חניה רגילה "על חשבונכם".

bike260פנטזיה

הכביש זה לא ספר של הארי פוטר ואופנועים לא מופיעים יש מאין בשטח מת. לשטח מת יש נקודת כניסה ונקודת יציאה – אם אתם רואים אותנו יוצאים ממנו, הייתם צריכים לראות אותנו גם נכנסים אליו. מה הם השטחים המתים ברכב שלכם? הקורות בצידי החלונות, הפלאפון שתקוע לכם באוזן, קופסת הדיסקים על הבירכיים, הילד הלא קשור מאחור, סשן ההתאפרות וכמובן הגורמים הקריטיים ביותר – אתם לא מסתכלים במראות ופשוט לא אכפת לכם מה קורה מסביבכם.

סטטיסטיקה.

"האופנוענים אחראים לרוב התאונות ולכן הם צריכים לשלם יותר" – על פי נתוני משטרת ישראל 75% מתאונות הדרכים בהם מעורבים אופנועים ומכוניות האשם בתאונה הינו הרכב ולא הדו"ג. הכנסת קיבלה את זה, קבלו את זה גם אתם.

פרופורציות.

"האופנוענים משתוללים על הכביש ומסכנים את החיים של נהגי הרכבים" – יקיריי, אתם סגורים בקופסת פלדה, אם חס וחלילה יתנגש בכם רכב דו גלגלי הרי שחייו הם שיהיו בסכנה, לא שלכם. זה כאילו שמחר ינסו להעלות לכם את הביטוח כי נהגי הרכבים משתוללים על הכביש ומסכנים את החיים של נהגי המשאיות – ברצינות.

מראה

"תסתכלו עליהם ותראו אותנו" היה הסלוגן של הסידרה טירונות, אבל היא נכונה גם לגבי הכבישים שלנו. הייתי אומר שנכון, אתם לא משתחלים בין רכבים אבל במשך שנותי על הכביש ראיתי גם את זה קורה – נהג לחוץ במיוחד "מייצר" לעצמו מסלול ונדחף בין שני רכבים שנסעו לאט מדי לטעמו. כואב לכם שאנחנו חונים על מדרכה, אבל זה לגמרי לא מפריע לכם לחנות עליה בעצמכם, או לחנות באדום לבן, או חניית נכים, או דבל פארקינג כי אתם רק רוצים לקנות שניה סיגריות בפיצוציה ועל הז*ן שלכם שחסמתם נתיב. אתם טסים על הכביש, לא מאותתים, עוקפים על פס הפרדה רצוף, לא משתמשים במראות, מדברים בסלולר, קוראים עיתון, מתגלחים, מתאפרות, מעשנים/ות – בקיצור – עברינים/ות.

סקילה

הנצרות טבעה את המשפט "זה שאין בו חטא ישליך את האבן הראשונה" בהקשר של הוצאות להורג ע"י סקילה שהייתה כה מקובלת אז. הרעיון הוא שבגלל שאף אחד מאיתנו לא צדיק טהור לאף אחד אין זכות להשליך את האבן הראשונה ולכן לא ניתן לסקול אנשים. כמה טוב שאנחנו יהודים, עכשיו תגיבו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *