תאונת אופנוע


לפני חצי שעה בערך עשיתי תאונה עם האופנוע. לא משהו הירואי שכזה, או לחילופין משהו שישאיר צלקות שאפשר להראות לנכדים ולספר סיפור נוסטלגי. הלוואי והייתי יכול להגיד הייתי אידיוט, או הנהג השני היה אידיוט, אבל בתאונה הזו אין את מי להאשים מלבד בור אחד בכביש ועירייה שלא טרחה לתקן אותו.

למרגלות גני הבאהיים בחיפה משתרעות להן שדרות בן גוריון. בעבר רחוב מוזנח ועצוב וכעת, לאחר פרוייקט שיקום ארוך ומושקע רחוב מדהים ביופיו. רצה המזל ועיקר פרנסי העיר חיים להם בראש הכרמל ואילו דווקא הדירות הפחות נחשבות מצויות להן למטה באזור המושבה, וכאשר משהו לא מתחת לאף שלך – אז למה להשקיע.

וכך, במשך השנים נוצר סביב בור ביוב בכביש חור אימתני. מכונית שתעבור במקום אפילו לא תרגיש בקיומו אך האופנוע – ובכן האופנוע שלי זכה לנחות בתוך הבור והגלגל הקדמי נתפס בין האספלט לבין מכסה הביוב. נתפס בדיוק לשניה שלאחריה האופנוע הוטח באבן השפה המפרידה בין המסלולים. לרוע המזל על שיווי המשקל לא הצלחתי לשמור והאופנוע זכה להיגרר על המדרכה כמה מטרים טובים כאשר אני עליו. למרבה המזל אני מקפיד לרכב תמיד עם ציוד מגן ועד עכשיו כל גופי מודה לי. המכנסיים האהובים עלי נקרעו, שתי הכפפות זכו לקריעה חביבה באזור כפות הידיים. והאופנוע – נכון ליכולת ההבחנה שלי בלילה – ידית בלם שבורה, משולש היגוי עקום וכיסוי המנוע השמאלי התפצח. מחר על הבוקר ניקח את הבונבון למוסך, לרוע המזל אני מסופק אם הוא ישרוד את עלות התיקונים (בהתחשב בגילו ובהיקף התיקונים, יש לי חשש מבוסס ביותר שמדובר פה בטוטאל לוסט).

לדרג את הפוסט
0

9 תגובות על “תאונת אופנוע”

 1. טוב נו. זה קורה לכולם.
  אגב, לא מחייב הטוטל לוס. ביחוד כאשר אין לך מקיף…
  אפשר לרכוש את רוב החלפים משומשים.

  ידית בלם 50 ש"ח. משולש היגוי צריך למצוא משומש, כיסוי מנוע ראיתי בפורום למכירה.

  מה עם הטלסקופיים?

 2. מסתבר שבלילה הכל נראה יותר גרוע. ב 6:30 בבוקר כבר קפצתי לדובי – מלבד הפלטת כיסוי מנוע (שיש לו משומשת) יש בעיות עם משולש היגוי תחתון וידית בלם. הבעיה העיקרית – הפיקאפים שלי נידפקו – וחדשים עולים איזה אלפיה.

  בסך הכל – יוצא בסביבות ה 5500 שקל, לטלסקופים שלום.

 3. צלם עכשיו כמה צילומים טובים בתקריב של הבור, לפני שאתה תובע להם את הצורה.

 4. העיקר שיצאת מזה בשלום.
  בכל אופן זה עדיף על גניבה, כשאין לך אפילו את מי לתבוע על הנזק.
  אל תשכח להכניס גם את עלות המכנסיים 😉

 5. טוב שלא קרה לך כלום.

  על איזה אופנוע אתה רוכב (לי יש הורנט 600)?
  מה זה "פיקאפים"?

  יש רוכבת בפורום אופנועים בתפוז שנגרם נזק לאופנוע שלה כתוצאה מבור בכביש בת"א, היא תבעה את העירייה וזכתה.
  אולי שווה לדבר איתה (היא אחת ממנהלות הפורום "החברתי", הכינוי שלה הוא "קוקי על סוזוקי").

 6. האופנוע הוא סוזוקי GS500 והפיקאפים הם שני רכיבים אלקטרוניים שדי מזכירים מפסק. על הציר של המנוע מורכב גלגל עם שן בודדת וכאשר הוא עובר על הפיקאפ הוא לוחץ על המפסק שלו. זה אמור לטפל בתיזמון של המנוע ובלעדיהם, המנוע יתחיל לזייף. אם נוסעים בסל"ד נמוך בהילוך נמוך – זה לא ממש קריטי. אבל ככל שעולים בסל"ד ובהילוכים זה יהיה יותר ויותר מורגש והאופנוע יתחיל לגמגם (במקרה הטוב)

 7. חבל על הזמן
  תצלם,תתקשר שיתקנו את החור שלא יפגעו עוד רוכבים
  ותתבע
  וגם תנצח ותשלים את עלות התיקונים מהתביעה
  בהצלחה!!!

 8. גם למוסכניק שלך קוראים דובי? זה כנראה משהו אוניברסלי.

  אז עכשיו, 3 ימים אחרי התאונה, האם הכל מסתבר בתור בסדר? פיזית, אני מתכוון.

  תרגיש טוב, ושמור על עצמך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.