דברים שצריך: סקייפ ראוטר

שרת הדפסה אלחוטיעד לא מזמן החזקתי בחדר העבודה שלי שני מחשבים – האחד שימש אותי לעבודה יום יומית ואילו השני רץ ברקע ללא מסך או מקלדת ושימש כשרת לאיכסון קבצים ושיתוף הדפסות. המחשב היה מחשב ישן, דיורון 1200 שהריץ חלונות XP, מה שהספיק לחלוטין כדי לחבר לו מדפסת לייזר של HP ולשתף אותה ברשת. זה עבד, אבל זה היה פיתרון מטופש – המחשב הישן הרעיש, נטה לקרוס הרבה או לסרב לאתחל ברגעי משבר וכך הלכתי ורכשתי לעצמי את ה WPS54G של לינקסיס – סוג של רכיב אלחוטי שהוא גם שרת מדפסות. הרעיון פשוט – מחברים את המדפסת אל שקע ה USB, מחברים אל החשמל ואל הרשת בעזרת כבל רשת רגיל ומגדירים את נקודת הגישה האלחוטית. לאחר מכן, הרכיב מחובר אך ורק לחשמל ולמדפסת וזו מופיעה תחת המדפסות המשותפות ברשת. זהו פיתרון קל, פשוט וזול יחסית (כ 150 ש"ח עם משלוח למי שקונה ב ebay, כ 400 למי שקונה בחנויות בארץ) שמבטל את התלות במחשב שדולק ברקע רק כדי לשתף מדפסת (שלא לדבר על חסכוני מבחינת צריכת חשמל). איתרע מזלי והמדפסת שלי (Hp LazerJet 1018) משתייכת לזן נדיר של מדפסות שמסרב לעבוד עם שרתי הדפסות, הדגם הזה של המדפסת מחייב חיבור למחשב והתקנה של דרייברים (מסתבר שאפילו אין ממש דרייבר ג'נרי, חייבים דרייברים של HP) ולכן כרגע הרכיב שוכב בארון ומחכה ליום שבו ארכוש מדפסת חדשה.

uconnectאבל הרכישה של אותו שרת הדפסות אלחוטי שלח אותי לסיבוב חיפושים אחרי אח חורג – שרת סקייפ אלחוטי. סקייפ משמשת אותי לא מעט, כאשר לרוב אני משתמש בפיתרון חיבור אוזניית BT למחשב או ברכיב ה USB של uConnect שהוא למעשה סוג של כרטיס קול חיצוני עם שקע טלפון. שני הפתרונות הללו אינם רעים, אך הם מתאימים למצב לוקאלי – משתמש אחד עם טלפון אחד, אבל מה עושים כשרוצים לחבר את סקייפ לרשת הטלפוניה הביתית? הפכתי את הרשת בחיפוש אחר אותו אח חורג ל WPS54G שבמקום יציאת USB יכיל שקע טלפון ויאפשר להגדיר בתוכו שם משתמש וסיסמא לסקייפ ובכך יהווה ראוטר סקייפ. כל שנותר יהיה לעשות זה לחבר כבל טלפון ממנו אל רשת הטלפוניה הביתית והנה – סקייפ בכל חדר. למרבה הפלא, לא הצלחתי למצוא פיתרון שכזה, יש כל מיני מרכזיות שתומכות ב SIP, אבל סקייפ אינו משתמש בפרוטוקול הלז אלא דווקא בפתרון p2p מה שכנראה תורם לסיבוכיות של הבעיה.

בקיצור, אני מחפש פיתרון נוח לסקייפ ואין כזה בשטח – וזה מתמיה למדי, עצם העובדה שקיימים פתרונות המאפשרים תקשורת על גבי סקייפ כגון Fring מלמד שהדבר לא רק אפשרי, אלא גם בר ביצוע על גבי חומרה לא חזקה במיוחד ועדיין, אף חברה לא הרימה את הכפפה, ואשמח אם מישהו יתקן אותי בנושא.

לדרג את הפוסט
0

Comments

תגובה אחת על “דברים שצריך: סקייפ ראוטר”

  1. תמונת פרופיל של amir
    amir

    לפני כמה ימים skype הודיעו שהם הולכים לתמוך ב-sip בקרוב מאד. כל בעיותך נפתרו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *