להוציא את מחשב כף היד מהמגרה


אי שם בתחילת 2006 קניתי לעצמי מחשב כף יד (איך זה התרגם מ PDA למחשב כף יד, לא יודע) חדש – אסוס MyPal שהיה גם PDA וגם GPS. במשך תקופה ארוכה הוא שימש אותי נאמנה ותמיד ניתן היה למצוא אותו בפאוץ' שלי ליד הסלולר והארנק. בשלב כלשהו עברתי מחלונות לאובונטו ובשלב הזה וויתרתי על העבודה עם אאוטלוק ועברתי לחלוטין לשירותים של ג'ימייל. אפשר לסנכרן PDA מיקרוסופטי מול לינוקס, יש לא מעט מדריכים שכאלה אבל מעולם לא התעמקתי ולא ניסיתי, במקום זה ה PDA מצא את מקומו במגרה וה N95 הפך להיות גם היומן שלי.

נראה שבגוגל הקשיבו לתחינתם של מחשבי כף היד הקבורים במגרות והחליטו לייצר שירות Gsync לסלולר ולמחשבי כף יד. נכון לעכשיו השירות עדיין בבטא (כמובן) ונועד למחשבי כף יד המריצים מערכת הפעלה של חלונות, לאיפונים ולבלקבריז. השירות מאפשר לסנכרן את היומן של המכשיר מול היומן של גוגל ואת ספר הטלפונים מול רשימת אנשי הקשר של ג'ימייל – כך שהנתונים תמיד עדכניים ואם המכשיר הולך לאיבוד (או במקרים של איפון בעיקר נגנב אני מניח) כבר אין צורך לבכות את אובדנם של נתונים (רק את אובדנו של המכשיר).

חבל שבשלב הזה השירות אינו זמין למכשירי סימביאן S60, ה N95 שלי היה שמח מאוד לראות את זה קורה, אבל אני משוכנע שזה בדרך. כדי להשתמש בשירות יש לגלוש בעזרת המכשיר הרלוונטי אל m.google.com/sync

לדרג את הפוסט
0

5 תגובות על “להוציא את מחשב כף היד מהמגרה”

  1. סביר להניח שהתרגום מתבסס על Palm (כמו "פאלם פיילוט"), ולא על PDA, שבכל מקרה הוא סתם מונח חסר משמעות לצרכי שיווק ("עוזר דיגיטלי אישי", בחיי).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.