הלכה השבת


לחצו להגדלהבתמימותי חשבתי לעצמי שניתן להסתפק בעותק של חלונות 98 שהורד מהרשת כדי לבדוק כל מיני דברים על מחשב ווירטואלי. אני לא יודע כמה ממש זוכרים את זה, גם אני לא ממש זכרתי מסתבר – אבל חלונות 98 נמכרה בישראל בשתי גירסאות, גירסה עברית וגירסה שהיא Hebrew Enabled. היצירה של גירסה עולמית עם אפשרות לוקליזציה מקומית הגיעה למשתמש הביתי רק ב XP. וכך, אחרי תהליך התקנה שערך מעל לשעה (יותר ארוך מ XP) גיליתי שהמערכת שהתקנתי לא דוברת עברית. אך הבעיה רק מתחילה. מסתבר, שתמיכת החומרה של חלונות 98 היא כל כך פרימיטיבית, או לחילופין שהיא תוכננה עבור סביבה כל כך פרימיטיבית, והיא לא הצליחה לזהות את כרטיס המסך הווירטואלי. במילים אחרות, קיבלתי רזולוציה של 640×480 עם 16 צבעים, מלבד העובדה שזה נראה נוראי, זה גם מרגיש נוראי. למרות שבראש שלנו אולי הממשק של XP לא כל כך השתנה מאז 98 למעשה, זה עולם אחר, לגמרי.
עושה רושם שיש מספר פתרונות אפשריים ברשת, עם זאת, נראה שזה דורש לא מעט הגדרות והתעסקות, בתאוריה זה אומר "אחר כך" או "מתישהו", בפועל, זה אומר שאני בטח אשבור על זה את הראש במהלך השבת. בינתיים הצלחתי לאתר שני מקורות פוטנציאלים לדיסק מקורי של 98, מצחיק לראות שבעוד של 98 יש ביקוש לא קטן כלל וכלל הרי שחלונות ME לא רק נמחקה מהתודעה אלא גם מרשתות השיתוף.

והלכה גם שישי
רצועת המד"ב של ערוץ AXN ביום שישי היא פשוט נוראית. זה מתחיל אי שם ב 10 בבוקר עם חמישה פרקים של סטארגייט SG1 וממשיך לחמישה פרקים של פארסקייפ (שהתחיל ממש עכשיו) – בקיצור, רוב רובו של יום שישי נוטרל ע"י HOT.

לדרג את הפוסט
0

6 תגובות על “הלכה השבת”

  1. אם עדיין לא הסתדרת, ואם אתה רוצה לחסוך זמן – צור קשר במייל. יש לי דיסק התקנה מקורי של 98, למיטב זכרוני הוא גם HE.

  2. HN וחנן – תודה על ההצעה אבל כבר הסתדרתי.
    תומר – זה העמוד הראשון שאליו הגעתי אחרי שנתקלתי בבעיה, ניסיתי את הפתרונות שלהם, ללא הצלחה.

    Morphey, אילן – תודה על ההמלצה להשתמש ב Vmware, אכן עצם העובדה שמדובר בחבילה וותיקה יותר סיפקה תמיכה טובה יותר ועכשיו יש לי רזולוציה של 1024×800 עם צבעים ב 32 ביט.

  3. דווקא פארסקייפ וסטארגייט שתיהן סדרות שמתחילות די גרוע אבל ממשיכות מעולה. אם יש לך סבלנות, מומלץ לצפות. 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.