אולמרט מצאתי לך 4.2 מליון שקל


כתבה שעלתה אתמול בגלובס מציינת שהסקודה סופרב הולכת להיות המכונית הבאה של שרי ישראל בעלות של 200 אלף שקלים עבור כל שר. בפעם האחרונה שבדקתי, במדינת ישראל יש 21 שרים (תקנו אותי אם אני טועה) – הווה אומר שעל מנת לעדכן לכל השרים רכב חדש מדובר בהוצאה של 4.2 מליון שקלים.

סקודה חושפת את "הסופרב", המכונית הבאה של שרי ישראל: מנוע בנפח 3.6 ליטר עם הספק של 290 כ"ס; התענוג יעלה לנו יותר מ-200,000 שקל לשר

וזה מעלה לי כמה תהיות.

1. מהו שווי שימוש ברכב עבור רכב של מעל ל 200 אלף שקל?
2. האם שרים משלמים "שווי שימוש ברכב" כשהם משלמים מס הכנסה?
3. האם כל שנה מחליפים לכל השרים רכב?
3. והתהייה החשובה מכל לדעתי – המורים שובתים כבר מעל 60 ימים, המרצים מעל ל 40 ימים, בקופת המדינה יש עודף של מעל ל 7 מליארד שקלים – איך זה שמנפנפים את כולם עם התירוץ של אין כסף בקופה?

אז נכון ש 4.2 מליון שקלים לא היו יכולים לפתור את כל הבעיות של המדינה הזו, אבל להוציא 4.2 מליון ש"ח על צי רכב חדש בשעה שמנפנפנים בקלף האין כסף – זה כבר גובל בחוצפה.

לקריאה נוספת – פרוייקט איפה הכסף של "לחץ חברתי"

לדרג את הפוסט
3

2 תגובות על “אולמרט מצאתי לך 4.2 מליון שקל”

  1. יש לי כמה תשובות + פיסת מידע חשובה.
    2. הם לא. אם הם משלמים המס מגולם על ידי המדינה (גם בחברות פרטיות זה כך עבור מנהלים בכירים).
    3. בפירוש לא, למנהל הרכב הממשלתי יש מדיניות של החלפה אחרי קילומטרז' מסוים, אז האחזקה הופכת יקרה מדי ועדיף להחליף. זה בדרך כלל 3-4 שנים.

    מה שהכתבה לא ציינה זה שיש מכונית נוספת לבחירת השרים – אאודי A6, שהיא יקרה מהסקודה בהרבה, ולמרות זאת רוב השרים בחרו דווקא אותה (והאמת היא שהיא מכונית טובה משמעותית). בנוסף מחיר הסקודה המצוין בכתבה הוא מחיר השוק, ולא המחיר שסקודה הציעה במכרז הממשלתי, שהוא מן הסתם נמוך הרבה יותר.

  2. תודה על המידע, אבל אני חייב לציין שהוא אף מתסכל עוד יותר.

    אני מניח שאם השרים היו צריכים לשלם שווי שימוש ברכב, העליה הדרסטית המדוברת עכשיו הייתה הרבה פחות דרסטית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.