לקט סופ"ש

מקבץ כתבות, קישורים ושאר לינקים שנאספו, נשלחו, תוייגו, תויקו וכ'. לא משהו שלא היה מול הפרצוף של כולנו, פשוט חומר שמצא חן בעיני (ולאו דווקא בגלל איכותו).

בית משפט בפתח תקווה?פתח תקווה לא קיימת

כולנו יודעים שפתח תיקווה היא סוג של פיקציה שנוצרה במקור ע"י אדר שלו רק על מנת ליצור הונאה בקנה מידה ענק ולגלגל לכיסה כמה מליוני דולרים. ככל הנראה גם בג"ץ מסכים עם הנקודה הזו, אחרת, קשה קצת להבין על מה ולמה ההתנגדות להקמת בית משפט בפתח תקווה.
בצורה קצת יותר עיניינית, עוד פעם אנחנו נתקלים בגוף שלטוני שלא יודע מה הוא עושה עם הכוח שיש לו בידים. מאציל סמכויות שלמעשה אין לו וכתוצאה מכך מסבך לא מעט אנשים ומטריח לא מעט גופים. בעקבות הדיון בבג"צ הוחלט שלא יועברו יותר תיקים לבית המשפט הלז, אך אלו שכבר הועברו ישארו שם – סוג של ברוך.

קופת שרצים 2.0
עמיחי שלו מתייחס להתעוררות שנגרמה בעקבות השקת ה -WikiScanner. זה מתחיל באות ערכים התגלו כסובלים מ"תיקונים קוסמטיים" אינטרסנטיים וחוזר אל הנקודה הכל כך מעיקה – מגיבים בשכר. אם כבר דובר על מגיבים בשכר, אנא ילדים, קראו את הכתבה על שירות הורדות הוידאו של בלוקבסטר, עברו על התגובות, מצאו את המגיבים בשכר וצבעו אותם בצבעים עליזים, בין הפותרים נכונה תוגרל מכונת קפה, כולל שני עובדים.

זה לא חצילאיזה בעסה

כל האנשים שהתנפלו על האיפון ביום ההשקה רק כדי להוציא כ 600$ מהכיס, בטח התעצבנו לגלות שכל כך מהר חתכה אפל 200$ מהמחיר של הצעצוע הסלולרי הזה. ב NRG יודעים לספר על סחר באיפונים פרוצים בסין במחירים מופקעים. בכל אופן,למרות כל השידרוגים והשיכלולים שהוכרזו ע"י אפל ביום רביעי, המניה של החברה צנחה לה ב 5%. אני ככל הנראה אמתין ל OpenMoko, מעולם לא הייתי חסיד גדול של אפל ולא הצלחתי להבין למה להוציא 2000 שקל על נגן MP3. בכל ההמולה הזו, אני די משוכנע שגם קראתי משהו על הכוונה של HP להוציא טלפון חכם אבל יכול להיות שאני מתבלבל (לינק / מידע נוסף יתקבלו בברכה).

כאבי הטכנולוגיה
שירה גל, המתהדרת בכינוי הטכנופובית, בהתרעמות על העובדה שלא משנה כמה תנסה להתמודד עם מכשיר אלקטרוני כלום לא יעזור עד שלא יבוא הטכנאי שיגיד לך לעשות ריסטרט. אחד הגולשים טרח להגיב ולהגיד שבד"כ, הזמן שבו לוקח לך לעשות ריסטרט זה בדיוק הזמן שבו נציג השירות צריך כדי לתקן את התקלה שמצויה כמובן – בצד שלהם. על כך, שני סיפורים אישיים.
הראשון, מתרחש בימים עברו עת ה ADSL עוד היה בחיתוליו ושיחות אל התמיכה היו דבר שבשיגרה. אחרי שלמדתי להכיר את ההתעקשות של התומכים שצריך לבצע ריסטרט נקטתי בגישה קצת שונה. על הדסקטופ הונחו קיצורים לשני קבצי קול – זה שהמחשב משמיע כשהוא נדלק וזה שהוא משמיע כשהוא כבה. כשתומך היה מתעקש על ריסטרט הייתי מנגן אותם על פי הסדר, תוך שאני מקפיד שהוא ישמע ויהיה פרק זמן הגיוני בין שתי ההשמעות. ראו זה פלא – הבעיה תמיד נפתרה.
השני, הוא כבר בתקופה מתקדמת יותר. הרשת הביתית עובדת בהצלחה עד שיום אחד היא קורסת ובזה נגמר הסיפור. ניסיונות לאתחל את המודם או את הראוטר או את שניהם עלו בתוהו וכך גם חיבור ישיר בין המחשב למודם. בצר לי התקשרתי לתמיכה וביקשתי את עזרתם מבלי לציין את העובדה שאני מאחורי ראוטר שכן באותם ימים החברות לא תמכו בראוטרים שלא נרכשו דרכן. התומך החביב ביקש ממני לפתוח חלון דוס ולהקליד מחרוזת שהייתה אמורה לאפס איזושהי הגדרה במחשב ובכך להקים לתחיה את החיבור. באופן מפתיע לחלוטין, אחרי ריסטרט למחשב כמובן, זה עבד – פתאום אותה מחרוזת הצליחה לגרום לראוטר להתחבר לאינטרנט (הפקודה הייתה פנימית במחשב ולא יצאה אל הראוטר).

משחקים
בערוץ ההורדות של נענע 10 תוכלו למצוא את Command & Conquer: Tiberian Dawn בגירסתו המלאה. תזדקקו למערכת שמריצה XP או OsX, כדי להתקין את המשחק הנוסטלגי (משנת 1995).
מי שרוצה משהו קצת יותר חדיש ועדכני ויש לו מנוי לשירות gamer2 יוכל להנות ממשחק Rayman מלא (מותנה בהרשמה ב ubi.com).

וזהו לבינתיים, עכשיו נותר רק להמתין לסיכום השבועי של רן בנענע אבל עד אז, עוד יש זמן.

לדרג את הפוסט
4.7

Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *