איפון בחינם!


נתקלתי בסירטון הזה בצינור הראשי, בחור שפנה לאפל, ביקש איפון, קיבל אותו ועכשיו מוסר אותו בחינם. אזהרה – הבחור קצת שרוט ולא הכי שפוי.

נשבר הזין מהאיפון
תסלחו לי אם אני מעיז לשבור את קונצנזוס הסגידה לאפל ולקו מוצריה. קודם זה היה האיפוד – בסך הכל נגן מבוסס דיסק קשיח במחיר של מחשב כף יד ממוצע. נכון שהעיצוב משגע, והממשק הוא יחודי – אבל בפועל – זה לא עושה משהו שהנגן הסיני הזול שלי לא עושה. למעשה, היתרון העיקרי של הנגן הסיני הזול שלי מצוי בעובדה שאני לא ארגיש כאב לב אדיר כשאני אאבד אותו.
ועכשיו – עכשיו יש לנו את ה iPhone, הדיבורים עליו נמשכים כבר מספר חודשים במעין משחק מקדים ארוך ומתיש שבקושי הסתיים. אנשים ישבו ימים שלמים בתורות שלא התמלאו כדי לוודא שגם להם יהיה את הצעצוע המדובר רק כדי לגלות שיש די והותר לכולם.

צחי הופמן מדגים את המשטח היקר ביותר בעולם לטביעות אצבעלא נסחפנו קצת?
אני מוכן להסכים שהאיפון בהחלט נראה מרשים, שהממשק בהחלט נראה כמו ממשק בכמה רמות מעל למוכר לנו, אבל האם בזה באמת מסתכם הכל? שלושה מכשירי איפון כבר הגיעו לישראל (רפי רשף בראיון עם צחי הופמן, ערוץ 10), האם באמת יש בכך צורך? המכשיר לא עובד נכון לעכשיו ברשת הישראלית, תמיכה בעברית כמובן שאין לו, גם שירותים של הדור השלישי אינם פעילים על המכשיר הזה ובכלל – ברגע שהמכשיר הזה יצא מאזור הכיסוי של At&t הוא לא יותר מאשר נגן MP4 יקר במיוחד. לא רק שהוא יקר במיוחד הוא גם עדין במיוחד ומהסיפורים שמתרוצצים ברשת הדבר שהמכשיר הזה קולט בצורה הטובה ביותר זה שריטות וטביעות אצבע במסך. על מכשיר ששווה 600$ זה כבר כואב.

והשורה התחתונה – החוזה עם At&t, זה שמי שרוצה להשתמש במכשיר הזה בתור טלפון (בשביל זה הוא נוצר, הלא כן?) חייב לחתום עליו. ומהשמועות על At&t מדובר בחברה שאתה לא רוצה להיקשר אליה בחוזה.

לסיכום – זה היא אמור להיות מכשיר סלולר כמו שמעולם לא ראינו, זה הפך להיות לסוג של Ipod מצ'וכלל עם פונקציות תיאורטיות של סלולר, כל זה נארז בתוך גוף שברירי שעליו הודבק תג מחיר מפלצתי והתוצאה הזו – אמורה להיות לא סתם להיט, אלא הדבר שאמור "להשתלט" על השוק ולכוון את התקדמותו בשנים הבאות על פי כל מיני הוגי רשת כאלה ואחרים.

לכוון? יתכן מאוד. מן הסתם לא יעברו מספר חודשים עד ש"תואם iPhone" יגיע לשוק. מן הסתם הוא בטח יהיה מבוסס לינוקס, יגיע מסין או קוריאה, יעלה שליש מחיר וידע לעשות הכל כמעט כמו המקורי. באשר ל"להשתלט", לא בטוח שהמכשיר הזה יתפוס כמו ה iPod, נהפוך הוא – בגלל כל המגבלות המדוברות, מן הסתם זה לא יקרה בשנתיים הקרובות.

ובינתיים – הרשת עמוסה בלהרעיף שבחים על המכשיר הזה עד רמה שבה אתה לא יכול להגיע לשום מקום מבלי לפגוש עוד ביקורת מלקקת למכשיר הנערץ.

חברה, נשבר ה iPinnes מכל האוננות העצמית הזו על אפל ומוצריה.

לדרג את הפוסט
5

6 תגובות על “איפון בחינם!”

  1. […] רק לפני כמה ימים קיטרתי פה על ההייפ המוגזם הזה סביב ה IPhone ועד כמה המכשיר הזה עלה לי על העצבים וזה עוד לפני שבכלל יצא לי לראות אותו. […]

    • בשבילי הוא בכלל לא יקר אפילו אם האיפונד יעלה 2000$ גם כך ההורים יקנו לי כי אם מיליונרים יש לאבא שלי מרצדס פתוחה ולאמא שלי אבא שלי קנה לה פורשה…בי אחי

  2. היום התאריך 08\7\24 ובתאריך 1/8/08 אני נוסע למקום בחול שיש בו את האיפונד.
    בשביל האיפונד בצבע לבן ובשביל טיןל אני נוסע למקום של האיפונד כי אני ראיתי באינטרנט שבמקום שאני נוסע יש בו את האיפונד צבע לבןןןןןן| ואני יודע איך האיפונד יהפוך לעברית1| שיהיה לי נסיעה טובה בייייייי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.