לסנופ, או לא לסנופ זו השאלה

אין ספק ש snap הוא אחד השירותים היותר שנויים במחלוקת בקרב הבלוגוספירה. מחד, החלוניות המקפצות הללו מאפשרות תצוגה מקדימה על תוכן הקישורים ובכך יכולה לחסוך שיטוטי רשת נרחבים. מאידך, יש אנשים שקיום החלוניות המקפצות הללו די מטריד את מנוחתם. הטענות, המוצדקות למדי, הן שלרוב אין באמת צורך בפריוויו הזה, חלקן האחר (xslf) התרעם על אפשריות הכיבוי של הדבר המקפץ הזה.

לכבות את התוסףאודה ואתוודה שאני כן נמנה על החסידים של התוסף הזה, אבל לטובת הקוראים, ותוך ניצול של מסע השיפורים שערכו ב snap למנוע שלהם החלטתי לשנות את מצב ברירת המחדל של רכיב ה snap למצב כבוי. מי שרוצה להדליק אותו ימצא בבר השמאלי (דף ראשי בלבד) תחת החלק המנהלתי את אפשרות ההפעלה של התוסף או כיבוי שלו – למי שהפעיל והתחרט. מי שהפעיל את התוסף באתר שלו ומעוניין לשנות את ברירת המחדל ולהוסיף את כפתור הכיבוי / הפעלה – יוכל להתחיל מכאן.

לעשות את זה נכון

כפי שכבר אמרו לפני, לא על כל לינק יש צורך בחלונית תצוגה מקדימה, בנוסף יש שירותים מעניינים שעבורם מערכת snap כן תתאים.
כך ניתן להציג בתוך הטקסט את המניות של מיקרוסופט ( MSFT) או לחילופין להשתמש במערכת על מנת להציג מידע על סרט – למשל הקדושים מבוסטון דרך imdb או להציג מוצר מתוך amazon. אם רוצים לקשר למילים מתוך וויקיפדיה הרי שגם עבור זה נוצר snap מתאים ופיקאסו פשוט יקפוץ מתוך הטקסט. עוד ניתן להציג תמונות מאתרים כמו פליקר או פיקסה, סרטונים מיוטיוב, מטה קפה או גוגל וידאו ואפילו קטעי mp3 יתקבלו בברכה.

הערה: כל הלינקים בעמוד נועדו להדגים את היתרונות של העבודה עם snap ולכן דורשים שהמנוע יעבוד. אם החלונית של snap איננה מקפצת עבורכם, כנראה שהמנוע מוגדר ככבוי עבורכם. אם מעניין אתכם לראות במה מדובר הרגישו חופשי להפעיל אותו ולרענן את הדף לאחר מכן על מנת להתרשם מהאפשרויות הגלומות בו. בסיום תוכלו לכבות אותו כאן שוב. דוגמאות נוספות ניתן לראות ב"חדר התצוגה" של החברה.

שיפור נוסף שנעשה במנוע של snap מאפשר להגדיר את המערכת כך שלא תקפיץ את החלונית בתור ברירת מחדל, אלא תאפשר לעורך להגדיר עבור אילו לינקים תוקפץ התיבה ועבור איזה לא. בקוד הג'אווה סקריפט שהתקבל מ snap יש לשנות את הערך "ap=1" ל "ap=0". כך, יטען המנוע עבור כל המבקרים אך ברירת המחדל עבור כל הלינקים – היא ללא הפעלה של התוסף. אם כן רוצים לשייך עבור אחד הלינקים את התוסף יש להציג אותו בתוך class מתאים:


a class="snap_shots" href="http://www.example.com">www.example.com

נראה שהמעבר הזה מ snap preview anyware ל snap.com עשה לתוסף רק טוב ובהחלט מראה סימנים של התבגרות. בסופו של דבר, בין אם אוהבים את המנוע ובין אם לאו, אי אפשר להתכחש להצלחה האדירה שלו. snap הוא אחד השירותים היותר ויראלים ברשת.

לדרג את הפוסט
5

Comments

2 תגובות על “לסנופ, או לא לסנופ זו השאלה”

 1. שלום ניצן,
  כתבת ש"מי שהפעיל את התוסף באתר שלו ומעוניין לשנות את ברירת המחדל ולהוסיף כפתור כיבוי / הפעלה יכול להתחיל מכאן" אך הלינק לא עובד ולא מצאתי רפרנטים נוספים בנושא.

  תוכל להסביר איך הגדרת את הפונקציה?

  תודה

 2. היי הראל
  אין לי שמץ של מושג מה קורה שם כרגע, עבר זמן רב מאז.
  לדעתי, כדי לשנות את הנתונים הללו צריך קודם כל לייצר תג ואחר כך לערוך אותו אבל באמת שאני לא זוכר מה עשיתי שם.
  אני אציץ בערב, לפחות אנסה למצוא משהו – תגיד לי אם לא הסתדרת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *