יצירת קבצי mp3 מסרטי youtube בעזרת לינוקס


פעם בכמה זמן יוצא לי להתקל בסירטון ב youtube או אחד השירותים הדומים שמכיל פס קול משובח. זה יכול להיות שיר, דיאלוג מתוך סרט או כל פס קול העולה על רוחכם המצוי בתוך הסרטון. ניסיתי בעבר לחלץ את הפס קול במערכת חלונות והתברר שמדובר בהליך די סבוך שדורש התקנות של שלל מקודדים ותוכנות נלוות.
בלינוקס לעומת זאת מדובר בתהליך של מספר רגעים. אומנם התהליך מתבצע כולו בסביבת הטרמינל, אך התוצאה יותר ממספקת.

שלושה עיגוליםהורדה
רוב אתרי הווידאו מעדיפים לבצע המרה לסרטוני flv (סרטונים מבוססי פלאש), את קובץ הפלאש ניתן לחלץ בעזרת אחד האתרים היעודיים המתעסקים בכך או להתקין את תוסף הפיירפוקס המשובח Download Helper. מי שיבחר להשתמש בתוסף יוכל להבחין בשלוש כדוריות צבעוניות שנוספו ליד סרגל החיפוש. בכל פעם שהאתר מכיל תוכן להורדה כגון קבצי מוזיקה, וידאו או תמונות הכדוריות יתחילו להסתובב וניתן יהיה לשמור את התוכן מהאתר.

התוסף יודע לעבוד עם גוגל וידאו, יוטיוב, מייספייס ועוד הרבה אחרים. הוא יודע גם למשוך פליקסים וסרטונים מ heep. ההנאה מובטחת

הקידוד

בעזרת שימוש ברכיב ה mplayer ניתן לחלץ את פס הקול מהסרטון לקובץ mp3. כל שיש להגדיר זה קובץ המקור של הסרטון ושם קובץ היעד של קובץ האודיו.


mplayer -dumpaudio movie_name.flv -dumpfile song_name.mp3

לרוע המזל, אם נבדוק את איכות קובץ הקול נגלה שרמת הקידוד היא לא הכי מוצלחת. הניסיון להאיץ את מהירות התעבורה מגיע לרוב על איכות הקידוד, קובץ הקול המתקבל מגיע לרוב בקידוד של 8Kb, הרבה פחות מאיכות הקול המועבר דרך הרדיו.


>>file song_name.mp3
MPEG ADTS, layer III, v2, 8 kBits, 22.05 kHz, Monaural

למי שמעוניין לקבל איכות צליל טובה יותר, ניתן להעביר את הסרטון דרך ffmpeg על מנת "לשפר" את איכות דחיסת האודיו. למעשה, אנחנו מגדירים למקודד באיזו איכות אנחנו רוצים את הקובץ.


ffmpeg -i movie_name.flv -ab 128 -ar 44100 song_name.mp3

-i: מציין את קובץ המקור – input
-ab: מציין את דחיסת הקול – audio bitrate
-ar: מציין את תדירות הדחיסה – audio rate


>>file song_name.mp3
MPEG ADTS, layer II, v1, 128 kBits, 44.1 kHz, Monaural

לפעמים, החיתוך של האודיו איננו מדוייק. השיר מתחיל רק באמצע הסרט או שמדובר באפקט ספציפי מתוך כל הסרטון שרוצים לחתוך. לצורך החיתוך נשתמש בתוכנה שנקראת mp3splt. ניתן להתקין אותה מקוד המקור המתאים להפצה שלכם. לחילופין, משתמשי אובונטו יוכלו להתקין אותה בעזרת:


sudo apt-get install mp3splt

החיתוך יתבצע דרך שורת הפקודה כאשר רישום הזמנים של נקודת ההתחלה ונקודת הסיום יתבצע בפורמט של minutes.seconds (למשל: 3.29 בשביל 3 דקות ו 29 שניות). יש לציין את שם קובץ ה mp3 שאותו רוצים לחלק, כמו גם שם קובץ שבו תתקבל התוצאה.:


mp3splt in.mp3 [start time] [end time] -o out.mp3

לצורך הדוגמא, ניסיתי לחלץ את נאום בית המשפט מתוך הסרט (המצויין לדעתי) הקדושים מבוסטון לצורך החיתוך, נבחר הסרטון הבא. קובץ ה mp3 שיוצר קיבל את השם boond.mp3 ולאחר הרצת הפקודה הבאה:


mp3splt boond.mp3 2.33 3.56 -o out.mp3

והתוצאה:

לדרג את הפוסט
3.8

6 תגובות על “יצירת קבצי mp3 מסרטי youtube בעזרת לינוקס”

 1. אני די בטוח שאפשר לעשות את זה בווינדווס בקלות בעזרת VLC. אני אבדוק את זה ואדווח.

 2. גם לי קרה לא פעם שרציתי לחץ פס קול מתוך וידאו
  ויש לי 2 הצעות נוספות לפתרון-

  הראשון: אם הצלחת לשמור לדיסק הקשיח את הסרטון והא בפורמט סטנדרטי יחסית (כמו quick time או כל סוג של avi וכן הלאה)
  אז תוכנות כמו Premiere או Cool Edit Pro
  יודעות לשאוב את פס הקול מהסרט וליצא אותו באיכות מלאה תוך שניות

  השני: (תמיד עובד ומיועד למקרים שלא הצלחתי להוריד את הסרטון) פשוט להריץ את הסרטון בתוך הדפדפן באתר בו צפית בו
  אבל לפני כן להפעיל תוכנה שיודעת להקליט את הסאונד שעובר בכרטיס קול של המחשב (לפעמים צריך קצת להכנס להגדרות לפניכן) וככה פשוט להקליט באופן 'אנלוגי' את הסאונד שהמחשב משמיע, נשמע קצת ארכאי אבל זה פשוט עובד והסאונד ייצא באותה איכות בה שמעת אותו .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.