טיפ רועם – ת'אנדרבירד

הבעיה – בעת ניסיון קבלת דואר בעזרת תוכנת ת'אנדרבירד, קופצת הודעת שגיאה – ת'אנדרבירד אינו מסוגל לשמור דואר לתיבה, בדוק שהדיסק אינו מלא ושיש לך הרשאות כתיבה. (Thunderbird can't write messages to mail folder)

ת'אנדרבירד שומר את המיילים המצויים בכל תיקיה בשני קבצים בעלי שם זהה. הראשון, ללא סיומת מכיל למעשה איכסון של כל ההודעות שהיו בתיקיה אי פעם. השני, קובץ בעל סיומת MSF הוא למעשה קובץ אינדקס המספר לתוכנה איזה מיילים מצויים בתיקיה ומה המיקום של כל אחד מהם בקובץ הגדול.
אחת המגבלות הבעיתיות עם הקובץ הזה מופיעה כאשר הקובץ הראשון תופח למימדים של 2GB, או אז, התוכנה אינה מסוגלת להוסיף תוכן נוסף לקובץ ולכן מקפיצה הודעת שגיאה על בעיית כתיבה לקובץ.

במוזילה בחרו, שלא למחוק מהקובץ הראשון את התוכן של הודעות שנמחקו מהתיבה אלא רק למחוק את ההפניות אל התוכן מקובץ האינדקס (השני). כך, גודל הקובץ תופח גם אם מוחקים את התיקיה והבעיה נותרת בעינה.
הפיתרון המוצע ברוב הפעמים הוא לבצע דחיסה של התיקיה (Compact this folder) דרך קליק ימני על התיקיה ובחירה בפונקציה המתאימה. התהליך הזה אמור לעדכן את הקובץ הראשון ולהשאיר בתוכו רק את תוכן ההודעות הקימות בתיקיה. לרוע המזל, ברוב הפעמים לא רק שזה לא עובד זה גם לוקח יותר מדי זמן.

פיתרון אינסטנט – 5 דקות

על מנת לוודא שאכן זו הבעיה המדוברת, ניגשים אל תפריט הגדרות החשבון ושולפים משם את נתיב התיקיה שבה מאכסן ת'אנדרבירד את הקבצים הרצויים
כאן נמצאת כתובת התיקיה
ניגשים אל התיקיה המדוברת ובודקים האם קיים קובץ בשם inbox (או כל קובץ אחר) שהגיע לגודל של 2GB.
קובץ Inbox בגודל עצום
אם כן, יוצרים בעזרת ת'אנדרבירד תיקיית דואר חדשה, (נקרא לה backup1 לצורך הדוגמא) ומעתיקים את כל פריטי הדואר בתיקיית ה inbox אל התיקיה החדשה (בד"כ תיקיית ה inbox היא הבעייתית שכן כל ההודעות עוברות דרכה).
לאחר ששלב ההעברה / העתקה הסתיים, סוגרים את תוכנת ת'אנדרבירד (צעד חשוב ביותר). לאחר מכן מוחקים את שני הקבצים של התיקיה הבעייתית (inbox ו inbox.msf) ולבסוף משנים את השם של שני הקבצים החדשים – backup1 ו backup1.msf ל – inbox ו inbox.msf בהתאמה.
הקבצים החדשים לפני שינוי השם
עכשיו, אפשר לפתוח מחדש את ת'אנדרבירד ולהמשיך לקבל את הדואר בשלווה.

לדרג את הפוסט
4

Comments

2 תגובות על “טיפ רועם – ת'אנדרבירד”

 1. תמונת פרופיל של שי
  שי

  הקובץ חסר הסיומת הוא מסוג bsd mbox‏ ‎(http://preview.tinyurl.com/y4449)‎, שהוא הפורמט ההגיוני היחיד לתיקיות דוא"ל, שכן הוא ברירת המחדל של רוב תוכנות הדוא"ל (פרט ל־Outlook ול־Apple Mail.app 2.0).
  המחיקה העצלה היא הדבר ההגיוני לעשות בו.
  ואם תוכל לדווח על הבאג ‎(http://bugzilla.mozilla.org)‎ בדחיסת התיקייה, זה יעזור מאוד.

 2. אם אינני טועה יש כזה באג באאוטלוק 2003 עם קבצי pst, כך שאני חושב שהבעיה הינה במערכת קבצים (ntfs).
  בלינוקס באג זה לא קורה לי בכלל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *