ג'ימייל – ליכלכתם


כשג'ימייל הוסיפו את האפשרות למשוך דואר מחשבונות אחרים בעזרת pop3 ואז גם לשלוח תשובה כביכול מהחשבון ההוא הייתי מאושר (האמת, שלא כל כך מאושר שכן באותה תקופה עבדתי על יישום של פיתרון דומה בשירות הדואר של נענע שנפל לאחר מכן בגלל כמה מטאטאים באבטחת המידע של נטוויז'ן). סוף סוף יכולתי לנהל את כל חשבונות הדואר שלי מאותו החשבון בלי כל כאב הראש של ניהול וזכירת סיסמאות, הגדרות של שלל חשבונות בט'אנדרבירד וכדומה.
הפיתרון הוא פשוט, נכנסים בחשבון הג'ימייל אל ההגדרות, ושם, תחת חשבונות ניתן להוסיף חשבונות דואר נוספים. לאחר שמוסיפים את חשבון הדואר ג'ימייל מוודאת שאכן החשבון שלכם ואתם אכן רשאים לשלוח דרכו מיילים ולאחר מכן תתוסף אפשרות שנקראת "שלח כ" (send as) אל כל מייל שתכתבו ותאפשר לכם לבחור תחת איזה חשבון ברצונכם לשלוח את הדוא"ל.
הישום הוא מצויין, מגדירים יוזר רנדומלי בכל שירות דוא"ל שמספק POP3 (למשל [email protected]) ומחלקים אותו לכל מי שלא רוצים למסור לו את כתובת הדואר האמיתית. המיילים שלו יגיעו אליכם ולאחר מכן המיילים שלכם יגיעו אליו תחת היוזר המתווך.
יישום אחר הוא נושא הדומיינים, דרימהוסט למשל מאפשרים להצמיד לכל דומיין שמנוהל דרכם גם את שירות Google apps שכולל גם דואר לדומיין, היות ויש לי מבחר נאה של דומיינים, יצירתי לכל אחד מהם תיבת דוא"ל והג'ימייל שלי מושך את כל הדיוורים מכולם ומאפשר לי לענות מהדומיין הרלוונטי – או לפחות כך חשבתי. כל העסק הזה עובד מצויין כל זמן שאתם שולחים דוא"ל אל משתמש דואר רשת אחר או לאדם שמשתמש בלקוח דואר כגון ת'אנדרבירד אבל, אם תחליטו לשלוח דואר אל מישהו שמשתמש בתוכנת אאוטלוק – פה אתם עלולים ליפול חזק.

כחלק מהעבודה על טיגו יצרתי לעצמי כתובת תחת tigo.co.il וכמובן שהצמדתי אותה אל חשבון הג'ימייל שלי. המיילים מגיעים, אני בוחר לענות כ "[email protected]" ומאמין שזה מה שיראה המקבל. רק שהמקבל לצורך העיניין השתמש באאוטלוק וההודעה הופיעה אצלו כ: [email protected] on behalf of [email protected]. ועל זה נאמר – מה הואילו חכמים בתקנתם, שלא לאמר – תגידו, אתם בסדר? הרי אם הייתי רוצה שאנשים ידעו מה הכתובת האמיתית שלי הייתי כותב תחתיה – נתתם לנו כלי שלמעשה אין לו כל משמעות והוא עלול ליצור הרבה יותר נזק מאשר תועלת.

אחלה, עכשיו תתקנו את זה בבקשה.
תודה

לדרג את הפוסט
0

5 תגובות על “ג'ימייל – ליכלכתם”

  1. וואו. ואני חשבתי שאני מדמיין. התכתבתי עם מישהו במייל אחר, כמו שאתה מתאר, וקיבלתי ברשימה של אנשי הקשר בצ'אט אם הוא זמין במייל הראשי שלו.‏

  2. הבעיה עם ג'ימייל היא שהם שולחים כותר Sender שמכיל את כתובת הג'ימייל המקורית של השולח, גם כאשר שדה ה־From מכיל פרטים אחרים. למיטב ידיעתי מעולם לא הייתה התנהגות שונה בשירות, וגם לי היו מקרים בהם הייתי מעדיף התנהגות אחרת ושג'ימייל יכבדו את הפרטיות שלי קצת יותר ולא יסגירו את כתובתי בכל הודעה.

    לא רק משתמשי אאוטלוק נחשפים לכתובת השולח; יישום הצ'אט המובנה של ג'ימייל מוסיף את הכתובת המקורית שלכם, למרות שלכאורה התכתבתם עם האדם בכתובת אחרת. מאחר ומרבית המשתמשים אינם מודעים למחדל הזה, הם עלולים לתהות בשלב כלשהו מי אתם, שכן הם לא יראו כל שיחה מול הכתובת המקורית שלכם בהיסטורית השיחות שלהם.

  3. אויאויאוי *סמליל מודאג*..
    עכשיו אני צריכה להתחיל להזכר עם מי אני מדברת קבוע דרך מייל אחר והאם הוא משתמש באאוטלוק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.