על עצמי

היכרותי הראשונה עם מחשב הייתה אי שם בגיל 7. אבא הביא הביתה את פאר היצירה לאותה תקופה – תואם IBM דור 1. למחשב היו שני כונני פלופי, מסך עם ארבעה גווני ירוק ורמקול צפצפני שהשמיע את מיטב הרפרטואר המוזיקלי של המשחקים באותה תקופה. משום מה מה שעיניין אותי יותר באותה תקופה היו לא המשחקים אלא תוכנת "לוגו" שבה היה צב שבעזרת פקודות טפשיות כגון "קדימה 40 ימינה 35 שמאלה 200" היה מנצל את איכות הגרפיקה המדהימה של המסך על מנת לצייר את אותן "גרפיקות מדהימות". זה החזיק מעמד במשך כשנה, הגעתי לפרק של ציורי פרקטלים בספר ואז המשכתי לשלב הבא – בייסיק. בכיתה ו' כבר למדתי טורבו פסקל שגם הוא ננטש לאחר שנה לטובת התחביב החדש – חובבות רדיו.


השנים עברו, המחשבים השתפרו, וכך גם אני. האינטרנט הגיע וביחד איתו התמכרות קשה לשורות הטקסט הללו. אחרי השיחרור ניסיתי להתקבל לחברת נטוויז'ן בתור תומך טכני ונדחתי באדיבות. ניסיוני האקדמאי מתמצה ב 86 נקודות אקדמאיות בטכניון אותן עשיתי במסגרת הניסיון לתואר בהנדסת מכונות. לקח לי כמעט שלוש שנים להבין שזה לא התחום שלי למרות שזה הובהר לי כבר די בסמסטרים הראשונים כשהקורסים היחידים שבהם היו לי ציונים גבוהים במיוחד היו שפת c ו matlab (תוכנה מתמטית).
כך מצאתי את עצמי פורש מהלימודים בטכניון ומגיע אל חיקה של נטוויז'ן – הפעם אל תוך שורותיו של פורטל נענע.

כיום, אני מתעסק בעיקר בתוכן, רוב הכתבות שלי הינן בנושאי מחשבים ומתפרסמות בחיים ברשת. במשך תקופה מסויימת גם כתבתי עבור הניוזלטר של בלייזר אך זה הפסיק עם דעיכתו של המוצר. בנוסף, אני מתעסק קצת בתיכנות, כאשר הרוב נלמד בצורה עצמאית, בעיקר ויז'ואל בייסיק ו PHP.

אפשר לומר שאני איש מחשבים מהסוג הנורא ביותר. זה שחייב לדעת הכל, זה שחייב לפרק כל דבר בשביל לדעת איך הוא עובד. חייב להכיר כל תוכנה ולנבור בתוך שורות קוד של כל סקריפט – רק כדי להבין איך זה עובד.

הבלוג הזה הוקם בעיקר כי היה לי משעמם. זה התחיל עם פרוייקט בניית שרת אפאצ'י+PHP+MYSQL על מחשב המריץ חלונות ונמשך בחיפושים אחר משהו להריץ עליו. בזכותה של xslf התוודעתי אל מערכת וורדפרס המתורגמת – באדיבותו של רן הרטשטיין . כך למעשה התחיל הבלוג הזה – לפני כחצי שנה בערך, אך זכה להשקה רק כשיצאה יאהוו עם מבצע דומיין ב 3$ לשנה.
כל התוכן בבלוג הינו חופשי לציטוט והתיחסות – אך מותנה במתן קרדיט ולינק לקטע המדובר. ניתן למצוא פה את השגותי לגבי ענינים דיומא, תרגומים שביצעתי עבור ערכות או תוספים לוורדפרס ועוד כהנה וכהנה.

חוץ מזה? רק תהנו